DRJ Święto Papieru - Duszniki Zdrój

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2012-07-24 08:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Od dwunastu lat pracownicy Muzeum podczas tradycyjnego Święta Papieru starają się popularyzować wiedzę o papierze i jego historii. Wyjątkowość tych spotkań polega, że czynią to w przystępny dla wszystkich sposób, czyli poprzez zabawę i samodzielny udział w warsztatach.

Podczas tych ostatnich każdy może samodzielnie wyczerpać kartkę papieru lub zabarwić ją historycznymi metodami: marmoryzowania czy shibori.

W XII edycji Święta Papieru można również było również wziąć udział w zajęciach origami, kaligrafii, badaniu właściwości papieru przy użyciu urządzeń metrologicznych, czy drukowaniu XIX-wieczną maszyną typograficzną.

Była także okazja do samodzielnego wykonania sobie stroju z papieru i zaprezentowania go podczas muzealnych pokazów mody. Dla bardziej odważnych przygotowano konkursy: wiedzy o dusznickiej papierni oraz sportowy. W tym drugim rywalizacja polegała na podnoszeniu papierowej sztangi. Zadanie wydawało się tylko pozornie łatwe. W tym roku sztanga, mimo że z papieru, ważyła aż 21 kilogramów.

Gościom wizytę w Muzeum Papiernictwa umilała muzyka dawna w wykonaniu zespołu Allegro. Miłośnicy artystycznej kontemplacji mogli natomiast podziwiać otwartą
w sobotę wystawę sztuki papieru autorstwa Marii Diduch.REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama