O punkty z nowym trenerem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-09-14 10:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Czeski szkoleniowiec mistrzów Polski- Stanislav Levy, miał niespełna dwa tygodnie, żeby poznać swoich zawodników. Wedle zapowiedzi Śląsk ma teraz grać mniej zachowawczo niż za kadencji Oresta Lenczyka.

Piątkowe spotkanie będzie szczególne nie tylko dla nowego trenera, ale i dla Sylwestra Patejuka, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw Podbeskidzia.

Jego dawni klubowi koledzy po trzech kolejkach mają na koncie zaledwie 1 punkt (1:1 z Wisłą Kraków). Niewiele jednak brakowało, żeby po ostatniej serii spotkań Podbeskidzie powiększyło swój dorobek. W wyjazdowym meczu z Legią Warszawa do 82 minuty goście prowadzili 1:0 i dopiero w końcówce stracili 3 gole, które zadecydowały o ich porażce.

Śląsk w trzech dotychczasowych spotkaniach dwa razy wygrywał i raz przegrał. Jeśli do dobrej gry w obronie (Marian Kelemen od 196 minut zachowuje czyste konto) wrocławianie dołożą lepszą dyspozycje w ataku, niewykluczone, że wywiozą z trudnego terenu trzy punkty. O tym, że z Podbeskidziem nie gra się łatwo, niech świadczą wyniki z poprzedniego sezonu. Śląsk grał w Bielsku - Białej dwukrotnie i były to zacięte mecze. Najpierw w Pucharze Polski wrocławianie wygrali 1:0, a potem w rundzie wiosennej Ekstraklasy zremisowali 1:1.

Początek meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała vs. Śląsk Wrocław w piątek o 18.00. Relacja na antenie Radia Wrocław.