V Festiwal Kultury Białoruskiej "Teraz Białoruś"

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2008-05-28 11:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Pierwszego dnia Festiwalu (19 czerwca, we czwartek) o godz. 19:00 w Muzeum Architektury odbędzie się koncert inauguracyjny mińskiego zespołu Testamentum Terrae pt. „Muzyka Wielkiego Księstwa Litewskiego".
Drugiego dnia Festiwalu (20 czerwca, piątek) o godz. 15:00 na Dworcu Głównym PKP obejrzeć będzie można wystawę fotografii Aleny Kursevich i Dzmitry Jabłońskiego pt. „Moja Białoruś". Na godzinę 17:00 organizatorzy zapraszają do Refektarza Ossolineum, gdzie będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym „O perspektywach kultury i niezależnego społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi" z działem Jacka Protasiewicza, prof. Lavona Barszczeuskiego, Aleksandera Milinkiewicza, Walancina Akudowicza, Ihara Babkou. Natomiast o godzinie 20:00 w klubie Łykend wystąpi rockowy zespół Krok.
Trzeciego dnia Festiwalu (21 czerwca, w sobotę) o godz. 15:00 w Imparcie  odbędzie się wystawa malarstwa Vasily Pochitsky. O 17:00 w Refektarzu Ossolineum rozpocznie się dyskusja pt. „Grodno - historia nieznana". Spotkanie poprowadzi Pawał Mażejka. Następnie o 19:00, w kinie Warszawa odbędzie się przegląd filmów dokumentalnych o tematyce białoruskiej pt. „Wieczór z dokumentem Biełsatu". Podczas wieczoru wyemitowane zostaną dwa filmy: „Galeria Ady" oraz „Serce za kratami". A na godz. 22:00 organizatorzy zapraszają do Synagogi Pod Białym Bocianem na koncert muzyki klezmerskiej pt. „Ostatni Białoruscy Żydzi" w wykonaniu Mińskiej Kapeli Klezmerskiej.
W ostatnim dniu Festiwalu (22 czerwca, w niedzielę), o 17:00, w Refektarzu Ossolineum prezentowana będzie wielkia antologia poezji białoruskiej od XV do XX stulecia pt. „Nie chyliłem czoła przed mocą" z udziałem Prof. Adama Pomorskiego i prof. Lavona Barszczeuskiego. Na zakończenie V Festiwalu Kultury Białoruskiej na wrocławskim Rynku, o godz. 22:00, podziwiać będzie można spektakl teatru muzyki i ognia w wykonaniu zespołu Gościca i Port Mone.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama