Turów Zgorzelec wciąż niepokonany

| Utworzono: 2012-10-20 12:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Kolejne dwa punkty do swojego dorobku PGE Turów dopisał zwyciężając w Tarnobrzegu drużynę Jeziora 87:71. O taki meczach często mawia się "bez historii".

Goście szybko uzyskali bezpieczną przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadzili 11 punktami. Z każdą minutą było jeszcze lepiej.

Momentami zespół ze Zgorzelca miał ponad 20 punktów przewagi. Ani przez chwilę wygrana drużyny Miodraga Rajkovia nie była zagrożona.

Duży wkład w zwycięstwo miał duet podkoszowych - Aaron Cel, Damian Kulig. Pierwszy, do 21 punktów, dołożył 11 zbiórek, drugi zanotował 17 oczek.

Turów wystąpił w Tarnobrzegu bez kontuzjowanego Vukasina Aleksicia. Brak Serba nie był jednak widoczny.

PGE Turów Zgorzelec pozostał liderem tabeli ekstraklasy koszykarzy.

Jezioro Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 71:87 (19:30, 12:15, 14:20, 26:22).

Jezioro Tarnobrzeg: Matt Addison 15, Xavier Alexander 15, Jakub Dłoniak 13, Rahshon Turner 12, Krzysztof Krajniewski 6, Christopher Long 4, Daniel Wall 3, Dawid Przybyszewski 3, Jakub Patoka 0.

PGE Turów Zgorzelec: Aaron Cel 21, Damian Kulig 17, Ivan Opacak 13, Michał Chyliński 12, David Jackson 9, Ivan Zigeranovic 8, Djordje Micic 6, Michał Gabiński 1, Łukasz Wichniarz 0, Wojciech Leszczyński 0, Robert Lewandowski 0.