Eugenio Barba i Odin Teatret

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-10-24 12:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Rina Skeel

Już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (26-28 października) przed publicznością II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Świat miejscem prawdy” zaprezentuje się znany na całym świecie Odin Teatret. Zespół pokaże spektakl „Chroniczne życie”, którego premierowe pokazy odbyły się w 2011 roku we Wrocławiu.

Spektakl dedykowany jest Annie Politkowskiej i Natalii Estemirowej, rosyjskim pisarkom i działaczkom na rzecz praw człowieka, zamordowanym przez nieznanych sprawców w latach 2006 i 2009 za sprzeciw wobec konfliktu w Czeczenii. Akcja „Chronicznego życia” toczy się równolegle w kilku krajach Europy po trzeciej wojnie domowej w 2031 roku.

Na skutek wojny, wysiedleń i bezrobocia dochodzi do spotkania i konfrontacji jednostek i grup ludzi wywodzących się z różnych środowisk. Z Ameryki Łacińskiej przybywa chłopiec, który próbuje odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca. „Zaprzestań poszukiwań”, mówią ludzie, towarzysząc mu od drzwi do drzwi.

Chciałbym, aby „Chroniczne życie” otworzyło małą szczelinę w ciemnej, żarzącej się magmie, która wypełnia człowieka, pracowicie kluczącego przez życie, by uwolnił się z lodowatych objęć nieprzejednanej i obojętnej wielkiej Matki Poronień i Katastrof Morskich, Naszej Pani Historii – mówi Eugenio Barba, reżyser przedstawienia.

„Chroniczne życie” będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend we Wrocławiu. Pokazy odbędą się w piątek i sobotę (26 i 27 października) o godz. 20.00 oraz w niedzielę (28 października) o godz. 17.00 w Studiu Na Grobli. Bilety można jeszcze kupić za pośrednictwem sieci Biletin oraz w miarę dostępności – godzinę przed spektaklem. Oprócz tego, w sobotę o godzinie 11.00 w Sali Teatru Laboratorium (Rynek-Ratusz 27) odbędzie się spotkanie z zespołem, połączone z pokazem pracy. Wstęp na nie jest wolny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rezerwacja: [email protected]


Więcej informacji o wydarzeniach festiwalu na www.swiatmiejscemprawdy.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama