Maszerowało NOP. Było gorąco

| Utworzono: 2012-11-11 18:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. archiwum prw.pl

Pochód, w którym szły 3 tysiące osób, przeszedł przez pl. Dominikański i skierował się w stronę ul. Piaskowej. Wstrzymany był ruch tramwajowy od Hali Targowej do pl. Dominikańskiego.

Uczestnicy rzucali sporo petard, część z nich wpadała pod nogi przechodniów, płonęły pochodnie. W kierunku policyjnych samochodów leciały kamienie i flary.

Jak relacjonowała nasza reporterka - uczestnicy na początku machali nawet flagami ze swastykami, jednak potem je schowali by nie dać policji pretekstu do rozwiązania marszu.

Słychać było jednak nacjonalistyczne hasła "Polska dla Polaków" i "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę", "Nie dla Unii, nie dla NATO, Polska tylko dla Polaków" oraz "Polska to my, a nie Donald i jego psy".

Marsz we Wrocławiu obstawiało kilkuset policjantów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~crg
2012-11-13 18:41:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" - to ma być hasło nacjonalistyczne? To jest hasło jak najbardziej internacjonalistyczne i uniwersalne. Pani Ewo, pani się czegoś naćpała?
~byłem na marszu
2012-11-12 11:32:42
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie było żadnych swastyk! Reporterce, która je widziała proponuję, albo iść przebadać wzrok, albo odłożyć tabletki, które bierze.
~2Pe
2012-11-12 10:39:11
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wczorajsza demonstracja narodowców we Wrocławiu przebiegła spokojnie. Uczestnicy, ku chwale ojczyzny, rzucali petardy hukowe oraz wykonywali pieśni oparte na toposie tyrtejskim; pieśni sławiły męstwo w walce oraz wskazywały wrogów porządku publicznego ('raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę', 'a na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści'). Skandowano hasła zachęcające przechodniów do wzięcia udziału w czynie patriotycznym: "Ruszcie dup.., chodźcie z nami!', czy wcześniejsze: 'Wstąp na marsz, albo marsz wstąpi do ciebie!'. Za nastrój grozy odpowiadały brzydkie kobiety, częściowo uzbrojone w odbezpieczone puszki z piwem. To było ciekawe widowisko.
~ekd
2012-11-12 08:01:28
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda, że przemilczano atak i pobicia na squot Wagenburg.
~burdy
2012-11-12 08:00:27
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
ZAKAZAĆ chuligańskich marszy w święto narodowe. To skandal, ze neokomuniści, nacjonaliści i chuligani mogą psuć świąteczna atmosferę zdecydowanej większości. To nie ma nic wspólnego z demokracją. Faszystowskie hasła, pochodnie, petardy, źle wpisują się w święto niepodległościowe.
~gość
2012-11-11 22:16:52
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
szkoda, że NOP nie odważyło się pójść z flagą, na której była narysowana swastyka. Bo na początku marszu taką flagę wyjęto, ale po chwili schowano. Ale krzyży celtyckich za to było sporo. Warto dodać, że w Niemczech to zakazany symbol, bo neofaszystowski, ale panowie ze zbrojnego ramienia polski mogą wszystko co?
~heh
2012-11-11 20:59:04
z adresu IP: (83.19.xxx.xxx)
Ocena: 0
albo jesteś ślepy i głuchy, albo jesteś zwolennikiem innej kultury - podkultury
~alfred
2012-11-11 20:47:25
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
oczywiście przemilczymy, że w ościennych uliczkach czatowali wrocławscy lewacy na odłączających się pojedynczo uczestników marszu. Jeden z nich z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.
~Polak
2012-11-11 20:46:58
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moi dziadkowie byli Niemcami zamieszkującymi Wałbrzych przed wojną. Po wojnie zostali w tym mieście. Urodziłem się w 1983 r. w Wałbrzychu i co według NOP-u jestem odszczepieńcem???. Chciałbym, żeby wielu z nich nauczyło się wpierw płynnie mówić po polsku a nie posługiwać równoważnikami zdań, wówczas będą mogli mówić "Polska dla Polaków" a tak "raus na Syberię"
~prawicowiec33
2012-11-11 20:19:01
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
aha, i warto odnotować, że była bardzo duża liczba uczestników, sądzę że ponad 10 tyś
~prawicowiec33
2012-11-11 20:18:16
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
szedłem w tym marszu, według mnie było spokojnie i kulturalnie...