Wesele w kurnej chacie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-11-26 08:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Największe przeboje Jana Kaczmarka w wykonaniu jego przyjaciół, w Operze Wrocławskiej! 14 listopada 2012 r. minęła 5. rocznica śmierci wybitnego artysty – Jana Kaczmarka.

Pamięć o nim jest wciąż żywa, stąd pomysł na spektakl "Wesele w kurnej chacie", wg scenariusza Zbigniewa Lesienia i Włodzimierza Kuligowskiego. Reżyserem i spiritus movens przedstawienia jest Zbigniew Lesień. Jak sam podkreśla reżyser: „piosenki Janka są autentyczne i uniwersalne. Mogłoby się wydawać, że mimo iż powstały dekadę temu, to były pisane właśnie z myślą o czasach współczesnych i ludziach XXI wieku (...) myślę, że to będzie Wesele jakiego Wrocław jeszcze nie widział”.

Lista gości jest faktycznie długa! Na scenie wystąpią: Grażyna Barszczewska, Danuta Błażejczyk, Anna Guzik, Krystyna Tkacz, Jacek Borkowski, Mariusz Kiljan, Zbigniew Lesień, Michał Lesień-Głowacki, Marian Opania, Mariusz Ostrowski, Witold Paszt, Marek Siudym, Tomasz Stockinger, Wojciech Wysocki, Lesław Żurek, Kabaret Elita, Tercet Egzotyczny, tancerze Opery Wrocławskiej.

Spektakl powstał pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego przy udziale Narodowego Centrum Kultury, Firmy Dom Development S.A. i Agencji Artystycznej Księżyc w misce. Takie Wesele zdarza się tylko raz!

Jan Kaczmarek - z wykształcenia elektronik, absolwent Politechniki Wrocławskiej, szerszej publiczności dał się poznać jako współzałożyciel kabaretu Elita oraz autor ponad 200 piosenek takich jak: "Kurna chata", "Zerowy bilans, czyli pero, pero", "Czego się boisz głupia", "Ballada o mleczarzu" czy "Do serca przytul psa", a także opowiadań (Nasza naturalna sztuczność; KAW; 1980) i felietonów. Mądre teksty, których był mistrzem, są nadal aktualne i poruszają problemy bardzo nam bliskie, być może właśnie dlatego są tak chętnie śpiewane nie tylko przez jego rówieśników,  a także młodsze pokolenie.

Bilety: od 60 zł do 120 zł

sprzedaż:
- Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Rynek-Ratusz 24
od 26 do 30 listopada w godzinach od 12:00 do 17:00
- 3 grudnia (w dniu widowiska)
od 12:00 do 17:00 w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej
od godz. 18:00 do 20:00 w Operze Wrocławskiej.
Informujemy, że nie ma możliwości rezerwacji miejsc, a zakupione bilety nie podlegają wymianie lub zwrotom.

3 grudnia 2012, godz. 20.00 Opera Wrocławska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama