Pierwsza Pomoc Psom

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-11-27 10:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Pierwsza Pomoc Psom - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Szkolenie ma na celu zdobycie i usystematyzowanie wiedzy z dziedziny pierwszej pomocy psom. Formuła kursu przewiduje udział zespołów – właściciel i jego pupil. W czasie ćwiczeń praktycznych opiekunowie pracują ze swoimi psami pod okiem instruktorów. Chcąc nieść pomoc naszemu psu musimy zdawać sobie sprawę, że jest on trudnym „pacjentem”, nie podpowie, nie poskarży się, dlatego opiekun musi wiedzieć czego szukać w jego zachowaniu, wyczulić się na pewne objawy, przeanalizować je i zadziałać – pomóc najlepszemu przyjacielowi, pamiętając, że najgorsza jest bezczynność.

W czasie kursu nauczysz się, jak ocenić parametry życiowe psa, na jakie symptomy zwrócić uwagę, jak poradzić sobie w przypadku nagłej choroby bądź urazu. Dowiesz się, jak zabezpieczyć swojego pupila i „kupić” mu trochę czasu, zanim będziesz w stanie skontaktować się z wykwalifikowanym personelem weterynaryjnym.

Kadrę kursu 3P stanowią specjaliści od wielu lat związani z psami i pracą z nimi - instruktorzy weterynaryjni, zootechniki, żywienia zwierząt, a także instruktorzy szkoleń, ratownicy, hodowcy i przewodnicy psów. Są to ludzie, dla których posiadanie psa i praca z nim to pasja i styl życia, ciągłe budowanie wspólnej więzi dającej niesamowitą radość i satysfakcję.

Oprócz standardowych materiałów opatrunkowych, które będą wykorzystywane do nauki zaopatrywania urazów u psów, na szkoleniu dostępny jest także profesjonalny Fantom do nauki Resuscytacji Psa - odzwierciedla fizjonomię i szczegóły anatomiczne żywego zwierzęcia. Został stworzony do nauki treningu resuscytacji usta-pysk, przy użyciu indywidualnych, jednorazowych dróg oddechowych. Wymienne drogi oddechowe eliminują możliwość przejścia zakażenia na osoby ćwiczące.

Zagadnienia poruszane na kursie:

Zakres kursu został oparty na sprawdzonym systemie szkolenia przewodników psów ratowniczych w Grupie Operacyjnej Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szkolenie trwa 8 godzin - składa się na niego trening wstępny, 7 godzin zajęć i przerwy.

1. Anatomia i podstawy fizjologii /podstawowe układy, krążenie, oddychanie

2. Podstawowe badanie /kontrola parametrów życiowych, rozpoznawanie stanów chorobowych, rozpoznawanie niepokojących symptomów

3. Blok urazowy /mechanizm urazu, bezpieczeństwo własne, badanie urazowe, wstrząs, zabezpieczenie psa, zaopatrzenie ran i urazów, przygotowanie do transportu, pozycja do transportu

4. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa /zadławienia, parametry, ustalenie algorytmu, CPR na manekinie

5. Podstawowe zachorowania /omówienie przyczyn, objawów, postępowania; m.in. zatrucia, oparzenia, pogryzienia, skręt żołądka, ropomacicze

Reklama
Zdjęcia
Pierwsza Pomoc Psom - 4
Pierwsza Pomoc Psom - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.