Mikołajkowa wygrana Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-12-06 08:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zwycięzca tego spotkania był znany praktycznie już przed jego rozpoczęciem, ale trudno żeby było inaczej skoro obie drużyny znajdują się po przeciwnych biegunach tabeli. Śląsk ciężko wchodził w mecz, bo co prawda wygrał inauguracyjną odsłonę 24:13, ale nie radził sobie z Adamem Metelskim. Podkoszowy gości zdobył w pierwszych 10 minutach 8 punktów i zdominował grę w strefie podkoszowej. W kolejnych kwartach wrocławianie ograniczyli już jego poczynania, a co za tym idzie ofensywne zapędy AZS.

Od drugiej odsłony Śląsk nie pozostawiał złudzeń, że kibice będą świadkami pogromu. Gospodarze do przerwy prowadzili 55:29, a po powrocie z szatni byli do przodu już 86:46. Świetną trzecią kwartę zaliczyli podkoszowi WKS, Radosław Hyży miał wtedy 9, a Łukasz Diduszko 6 punktów. W ostatniej części gry trener Tomasz Jankowski dał już pograć zmiennikom, którzy ustalili wynik spotkania, a dodatkowo Paweł Bochenkiewicz rozgrzewał publiczność efektownymi wsadami, wśród których znalazło się miejsce na zagranie typu alley-oo po podaniu Norberta Kulona.

Ostatecznie Śląsk wygrał 107:61 i był to najlepszy ofensywny występ wrocławskiej drużyny w tym sezonie. Każdy z graczy gospodarzy zdołał w tym spotkaniu zapunktować, a pięciu z nich miało 10 lub więcej „oczek”. Najlepszym strzelcem WKS był Paweł Kikowski zdobywając 21 punktów, na co złożyło się m.in. 5 trafionych trójek.Poza koszykówką ważna była też otoczka tego spotkania, bo wrocławski klub zbierał datki dla dzieci z domów dziecka. Na trybunach nie brakowało świętych Mikołajów, śnieżynek i kibiców ubranych w świąteczne czapki.

Ci którzy ubrali się najefektowniej zostali po meczu nagrodzeni przez Radosława Hyżego prezentami w tym m.in. koszulką reprezentacji Polski w której występował na Mistrzostwach Europy. Dodatkowo po zakończeniu spotkania wszyscy kibice w mikołajkowych czapkach pozowali do wspólnego zdjęcia z całą drużyną.

Śląsk Wrocław 107:61 AZS Poznań (24:13; 31:16; 31:17; 21:15)

Punkty dla Śląsk: Kikowski 21, Hyży 15, Gabiński 14,  Mroczek-Truskowski 11,