Turów liderem ekstraklasy

| Utworzono: 2013-01-04 08:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wtedy to swój mecz rozegra Trefl Sopot. W przypadku zwycięstwa drużyny z Trójmiasta w Kołobrzegu z Kotwicą podopieczni Mariusza Niedbalskiego zasiądą na fotelu lidera tabeli TBL.

Zgorzelczanie udanie rozpoczęli występy w 2013 roku. Na inaugurację 15. kolejki ekstraklasy pokonali Jezioro Tarnobrzeg 95:81.

Turów świetnie zagrał w pierwszych 10 minutach. Zdobył aż 32 punkty, tracąc o 18 mniej. W drugiej kwarcie gospodarze zagrali mało skoncentrowani, co wykorzystało Jezioro. Szczególnie we znaki dał się Jakub Dłoniak, który praktycznie w pojedynkę zmniejszył przewagę zgorzelczan do 6 oczek.

Po przerwie Turów przyspieszył. Zagrał zdecydowanie lepiej w obronie i doskonale w ataku wykorzystywał przewagę w strefie podkoszowej. W drugiej połowie ani przez moment kibice nie mieli wątpliwości, że dwa punkty pozostaną w Zgorzelcu.

Bardzo udanie wypadli wysocy zawodnicy gospodarzy. Ivan Zigeranović i Damian Kulig zdobyli po 18 punktów. Kolejny raz nie zawiódł też Vukasin Aleksić. Serb
do 14 punktów, dołożył 8 asyst. W barwach Jeziora wyróżnił się jedynie Jakub Dłoniak. Skrzydłowy uzyskał aż 28 punktów.

PGE Turów Zgorzelec - Jezioro Tarnobrzeg 95:81 (32:14, 12:24, 24:19, 27:24)

Turów: Zigeranovic 18, Kulig 18, Aleksic 14, Opacak 12, Cel 12, Chyliński 7,Micic 6, Stelmach 6, Bodziński 2, Wichniarz 0, Leszczyński 0.

Jezioro: Dłoniak 28, Wall 14, Long 11, Tiller 9, Przybyszewski 6, Doaks 4, Patoka 4, Krajniewski 3, Alexander 2, Pyszniak 0.