6 porażka zespołu CCC Polkowice

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-01-17 06:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Od początku spotkania lekką przewagę osiągnęły koszykarki z Jekaterynburga. Już w pierwszej kwarcie na placu gry pojawiła się występująca w UMMC środkowa reprezentacji Polski Ewelina Kobryn. Dobrze w rosyjskim zespole spisywała się Diana Taurasi - dwukrotnie wybierana najlepszą zawodniczką finału Euroligi. W zespole CCC pod nieobecność Valerii Bereżyńskiej ciężar nie tylko prowadzenia gry, ale i zdobywania punktów wzięła na siebie Valeria Musina. Po 1 kwarcie ambitnie walczący zespół CCC przegrywał 21:25.

Niestety w 2 kwarcie ton grze nadawał zespół UMMC. Ta część spotkania była decydująca dla losów meczu. Do świetnej gry w ataku rosyjski zespół dołożył dobrą dyspozycję w obronie i zespół z Jekaterynburga na przerwę schodził prowadząc 49:31.

W 3 kwarcie drużyna CCC dotrzymywała kroku rywalkom, choć zespół z Jekaterynburga raczej nie angażował wszystkich sił w grę. Dodatkowo urazu po pechowym zderzeniu z Lailą Palau doznała Valerija Musina co ograniczyło możliwości manewru trenerowi Jackowi Winnickiemu. Po 30 minutach gry drużyna CCC przegrywała 51:63.

W ostatniej części meczu zespół CCC ambitnie starał się dogonić rywalki, ale drużyna z Jekaterynburga była bardziej doświadczona i mając w swoich szeregach po prostu lepsze zawodniczki triumfowała 85:67

Najwięcej punktów dla CCC 20 zdobyła Belinda Snell a dla UMMC 21 Candace Parker. Ewelina Kobryn zakończyła spotkanie z dorobkiem 6 punktów.

Była to 6 porażka zespołu CCC w fazie grupowej. Polkowiczanki mają na koncie także 4 wygrane i nadal liczą się w walce o awans do kolejnego etapu rozgrywek.

CCC Polkowice - Belinda Snell 20, Nnemkadi Ogwumike 15, Magdalena Leciejewska 11, Laia Palau 8, Walerija Musina 7, Agnieszka Majewska 6, Dorota Mistygacz 0, Magdalena Skorek 0.

UMMC Jekaterynburg - Candace Parker 21, Sandrine Gruda 20, Diana Taurasi 18, Deanna Nolan 10, Ewelina Kobryn 6, Silvia Dominquez 4, Olga Arteszina 3, Anete Jekabsone 3, Quanitra Hollingsworth 0.