Turów wygrywa 3 mecz w Lidze VTB

| Utworzono: 2013-01-22 08:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

PGE Turów pokonał we własnej hali Azovmash Mariupol 78:69. Inauguracyjne stracie między zespołami z Polski i Ukrainy wygrali nasi rywale 76:66.

Spotkanie w Zgorzelcu było niezwykle ciekawe i do końca trzymało w napięciu. Pierwszą kwartę zdecydowanie wygrali gospodarze. W drugiej i trzeciej lepiej spisywali się goście. Po 30 minutach Azovmash prowadził jednym punktem.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej ćwiartce. Choć emocji było mniej niż w piątkowym spotkaniu ekstraklasy z Treflem Sopot, kibice na brak dramaturgii również nie mogli narzekać. Świetnie w decydujących momentach spisywali się Kulig, Opacak i Micić. Tym razem to to trio zasłużyło na największe słowa uznania.

Turów awansował na 9 miejsce w tabeli grupy A Zjednoczonej Ligi VTB. Do zakończenia zmagań pozostało jeszcze 6 meczów. Zgorzelczanie wciąż mają, choć tylko iluzorycznie, szanse na awans do play-off.

PGE Turów Zgorzelec - Azovmash Mariupol 78:69 (20:13, 11:15, 18:22, 29:19)

Turów: Kulig 20, Opacak 18, Micic 14, Stelmach 8, Zigeranovic 6, Cel 5, Jackson 4, Chyliński 3, Wichniarz 0.