Fotel lidera ponownie dla Turowa

| Utworzono: 2013-01-27 10:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Miodraga Rajkovicia odniósł czwarte zwycięstwo, w czwartym ligowym spotkaniu w tym roku. Pokonał w Gdyni Start 78:64.

Co ciekawe z 4 meczów w 2013 roku, w aż 3 zgorzelczanie musieli rywalizować z zespołami z Trójmiasta. Turów pokonał kolejno Asseco Prokom Gdynia, Trefl Sopot i na deser Start.

Beniaminek, pomimo porażki, znów pozostawił po sobie dobre wrażenie. W czwartej kwarcie gospodarze zmniejszyli prowadzenie faworyta do zaledwie sześciu punktów. W końcówce meczu triumfował jednak bardziej dojrzały zespół ze Zgorzelca.

W barwach Startu błysnął Michał Jankowski, który rzucił 20 punktów. Turów spisał się natomiast udanie jako drużyna. Szczególnie dobrze w pierwszej połowie, kiedy gracze z Dolnego Śląska aż 12 razy trafili za 3.

W poniedziałek do Turowa dołączy nowy zawodnik. Będzie nim amerykański rozgrywający Russell Robinson. To ostatni transfer zgorzelczan w tym sezonie.

Start Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 64:78 (22:28, 15:21, 10:12, 17:17)