Turów gorszy od Polpharmy

| Utworzono: 2013-03-02 12:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bardzo słabe spotkanie w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego rozegrali koszykarze PGE Turowa. Zgorzelczanie ulegli w Starogardzie Gdańskim Polpharmie 79:85. O Wyniku zadecydowała fatalna gra gości na własnej tablicy i prawie 20 strat.

A rozpoczęło się doskonale. Turów w fenomenalnym stylu wygrał pierwszą kwartę 28:21. Jak to jednak często w koszykówce bywa, zbyt udane wejście w mecz, nie jest niczym dobrym. Przez kolejne 20 minut przyjezdni rzucili tyle samo punktów, co w inauguracyjnej ćwiartce. Nie widzieć czemu bombardowali kosz Polpharmy właściwie tylko rzutami z dystansu.

Mimo to, na finiszowej prostej, zespół Miodraga Rajkovicia miał szansę na wygraną. Przy dwóch punktach przewagi Polpharmy indywidualnie zagrał, największy indywidualista w drużynie, Djordje Micić. Rzut Serba był niestety niecelny. Końcówka należała już do drużyny Kociewskich Diabłów.

Turów w całym meczu popełni aż 19 strat i 16 razy pozwolił gospodarzom na zbiórki na własnej tablicy. Zawiedli więc podkoszowi, którzy oprócz Bena McCauley'a, nie mieli poważnych rywali w "pomalowanym". Za słabą grę środkowych i silnych skrzydłowych zgorzelczan odpowiadają jednak też obrońcy dolnośląskiej drużyny. Piłki pod kosz zaczęli dostarczać dopiero w czwartej kwarcie.

Do złych informacji ze Starogardu należy dodać fakt, że Damian Kulig wciąż nie jest gotowy do gry. Kontuzja stopy doskwiera mu na tyle, że nie poleci z drużyną na mecz Zjednoczonej Ligi VTB do Doniecka.

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 85:79 (21:28, 21:10, 24:18, 19:23)

Polpharma: Ben McCauley 25, Jawan Carter 16, Aleksander Lichodzijewski 13, Uros Mirkovic 9, Łukasz Majewski 7, Michael Hicks 6, Kacper Radwański 5, Bartosz Sarzało 4, Daniel Szymkiewicz 0.

PGE Turów: Michał Chyliński 22, Djordje Micic 13, Ivan Zigeranovic 10, Ivan Opacak 9, Russell Robinson 8, Piotr Stelmach 6, David Jackson 5, Damian Kulig 4, Aaron Cel 2.