Szlagier dla Śląska Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-03-03 09:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz lidera i wicelidera miał być hitem 26. kolejki pierwszej ligi koszykarzy.

W praktyce był nim tylko do przerwy kiedy oglądaliśmy wyrównane spotkanie z minimalnym wskazaniem na gości z Kutna 43:40.

Po przerwie w hali Orbita dominował jednak już tylko Śląsk. Gospodarze zaczęli grać agresywniej w obronie, a z przechwytów i bloków wyprowadzali kontrataki, które bez problemu zamieniali na punkty.

Najczęściej robili to wtedy Paweł Kikowski i Adrian Mroczek-Truskowski. Ten pierwszy trafił w trzeciej kwarcie trzykrotnie za trzy, zdobywając 9 ze swoich 18 punktów, a kapitan Śląska dołożył dwa celne rzuty zza łuku i miał wtedy 8 z ogółem zdobytych 13 „oczek”.

Wrocławianie przed startem ostatniej odsłony prowadzili zatem 69:56 i było już po meczu, bo w czwartej kwarcie tylko dopełnili formalności. Czwórka graczy gospodarzy zaliczyła przy tej okazji dwucyfrowe wyniki strzeleckie.

Poza Kikowskim i Mroczkiem-Truskowskim, Radosław Hyży miał 15, a Marcin Flieger najwięcej tego dnia- 19 punktów. Dla Śląska było to już 25 ligowe zwycięstwo z rzędu, a o kolejne powalczy już w najbliższych dniach.

W środę podopieczni Tomasza Jankowskiego grają na wyjeździe z AZS Poznań, a w niedzielę u siebie podejmują Polski Cukier Toruń.

WKS Śląsk Wrocław 91:67 AZS Kutno (21:22, 19:21, 29:13, 22:11)

Punkty dla Śląska: Flieger 19, Kikowski 18, Hyży 15, Mroczek-Truskowski 13, Ochońko 9, N. Kulon 5, Gabiński 5, Diduszko 5, Prostak 2

Punkty dla AZS: Jakóbczyk 15, Szwed 14, Glabas 12, Dłuski 9, Bręk 7, Rduch 6, Małecki 2, Kwiatkowski 2