Stelmet wygrał mecz, Turów sezon

| Utworzono: 2013-03-08 14:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali w Zgorzelcu z PGE Turowem 91:89 w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego ekstraklasy.

Mimo porażki z końcowego sukcesu w pierwszym etapie cieszą się zgorzelczanie, którzy są najlepszą drużyną rozgrywek regularnych. Do najlepszej szóstki MP awansowali też: Stelmet Zielona Góra, Asseco Prokom Gdynia, Trefl Sopot, Anwil Włocławek i Energa Czarni Słupsk.

Starcie w Zgorzelcu było doskonałą reklamą koszykówki. Na polskich parkietach też zdarzają się mecze, które na długo zapadają kibicom w pamięci. Takie spotkanie rozegrano właśnie w hali przy Maratońskiej.

Od pierwszych minut lepiej grali przyjezdni. Udanie w zespole Stelmetu spisywał się przede wszystkim duet Ho - Ho czyli Quinton Hosley, Walter Hodge. W Turowie za inauguracyjne minuty nie można było mieć pretensji tylko do Aarona Cela.

Do przerwy gości wyraźnie prowadzili 46:36. W trzeciej kwarcie oglądaliśmy już zupełnie innym mecz. Zdecydowanie lepiej w ataku zagrali gospodarze. Do zdobywania punktów włączył się Michał Chyliński. Sporo dobrego pod koszem zdziałał Ivan Zigeranović. Świetna gra tej części pozwoliła ekipie Miodraga Rajkovicia na objęcie jednopunktowego prowadzenia.

Ostatnia odsłona meczu komplet kibiców na trybunach rozgrzała do czerwoności. Lepiej grał Turów, który w samej końcówce miał jeszcze nawet sześć punktów przewagi. Proste błędy gospodarzy doprowadziły do zaciętej końcówki. Na nieco ponad 11 sekund przed końcem jednym punktem prowadził Stelmet.

Doskonale jednak spisał się Piotr Stelmach i wydawało się, że zdobył punkty na miarę zwycięstwa. Na tablicy świetlnej pozostało zaledwie półtorej sekundy. Piłka trafiła w ręce Marcina Sroki, a ten, mimo asysty obrońcy, trafił w fenomenalnym stylu za 3, dając gościom wygraną.

Ten mecz był zapowiedzią etapu "szóstek" i tego co nas czeka w play-off. Emocje powinny być w tym sezonie ogromne, bo nie ma zdecydowanego faworyta do mistrzostwa Polski.

PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 89:91 (19:23, 17:23, 29:18, 24:27)

PGE Turów Zgorzelec: Aaron Cel 19, Michał Chyliński 18, Ivan Ziegranovic 15, Ivan Opacak 10, David Jackson 9, Piotr Stelmach 8, Russell Robinson 6, Djordje Micic 4, Tomasz Bodziński 0, Łukasz Wichniarz 0.

Stelmet Zielona Góra: Quinton Hosley 24, Walter Hodge 18, Dejan Borovnjak 18, Marcin Sroka 15, Mantas Cesnauskis 6, Zbigniew Białek 5, Kamil Chanas 3, Łukasz Seweryn 2.