Sobota z jajem!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-19 15:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zbliżająca się Wielkanoc to doskonała okazja do przybliżenia najmłodszym polskiego folkloru. Podczas najbliższego eventu w Centrum Korona zostaną zaprezentowane tradycje i zwyczaje dotyczące obchodów Wielkanocy.

Będzie trochę edukacji i mnóstwo zabawy, a wszystko również po to, by z humorem i na wesoło powitać wiosnę. O obsługę gastronomiczną wydarzenia zadbają również restauratorzy z Korony, którzy przygotują na tę okazję degustację świątecznych ciast i słodkości.

Humorystycznego aspektu całemu wydarzeniu doda występ komika, który przedstawi program adresowany głównie do dzieci. Wesołe spotkanie z komikiem pełne będzie żartów, gagów i śmiechu oraz wspólnej zabawy z najmłodszymi. Podczas występu dzieci zostaną zachęcone do interakcji, będą miały okazję pojawić się wraz z komikiem na scenie i pomóc mu rozwiązać zabawne wielkanocne zagadki. Poszukają również wspólnie niezwykłego, komicznego pomocnika, a w czasie pokazu zobaczą rozmaite rodzaje animowanych lalek (np. pacynki) i teatralnych, komediowych masek.

Dodatkowo stali partnerzy cyklu poprowadzą specjalnie przygotowane dla dzieci gry i zabawy nawiązujące do tematyki imprezy. Instruktorzy z ABC FIT zorganizują wielkie poszukiwania jajek wielkanocnych, zaproszą do wspólnych zabaw ruchowych oraz poprowadzą pogadankę dietetyczną na temat jajek. Z kolei animatorzy z księgarni Pociąg do Bajeczki zaproszą do udziału w warsztatach tworzenia ogromnych pisanek z prawdziwych strusich jaj. Nie zabraknie także ciekawych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które zorganizują przedstawiciele portalu CzasDzieci.pl będącego patronem medialnym wydarzenia.

Cykl Godziny dla Rodziny to całoroczny program rozrywkowy opracowany dla dzieci i rodziców. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, od 12:00 do 15:00, przy wejściu Piastowskim do Centrum Korona.

Godziny dla rodziny pod hasłem „Sobota z jajem” odbędą się w sobotę, 23 marca 2013 r., w Centrum Korona we Wrocławiu w godzinach 12:00-15:00.

Więcej informacji na: www.centrum-korona.pl


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama