VII Forum Dolnośląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-04-18 12:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W programie panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty, wystawy, wycieczka po mieście oraz wiele innych atrakcji. Wydarzeniu patronują: Lidia Geringer de Oedenberg Poseł do Parlamentu Europejskiego; Rafał Jurkowlaniec Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Stanisław Jurcewicz Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas VII Forum prelekcję na temat idei uniwersytetów trzeciego wieku wygłosi dr Walentyna Wnuk; równie ważnymi punktami spotkania będą panele dyskusyjne: debata pod hasłem „Kultura wczoraj i dziś”, którą poprowadzi redaktor Filip Marczyński z Radia Wrocław oraz panel dyskusyjny „Polityka a Trzeci Wiek” dla osób towarzyszących i gości honorowych.

W części artystycznej będzie można posłuchać koncertu muzyki poważnej w wykonaniu dr. Marka Bilińskiego i jego syna oraz znanej  ząbkowickiej wiolonczelistki – Pauliny Niezgody. Wystąpi także Pan Andrzej Mazur z koncertem „standardy lat 80”.

W godzinach popołudniowych równolegle odbędą się warsztaty tematyczne z fotografii, malarstwa, technik artystycznych, teatru, muzykoterapii i lokalnej historii. Podsumowaniem zajęć będzie wystawa prac powarsztatowych oraz występ chóru i spektakl. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wspólnego udziału, obcowania z wyższą kulturą i włączenia się w rozmowy na bliskie im tematy.

Szczegóły na plakacie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama