Śląsk awansował do finału!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-05-01 22:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

WKS tym samym wygrał całą serię 3:2. Ostatnie spotkanie tej rywalizacji odbywało się we Wrocławiu i gospodarze w pełni wykorzystali atut własnego parkietu. W wypełnionej po brzegi hali „Kosynierka”, zawodnicy Tomasza Jankowskiego niesieni przez fantastyczny doping kibiców, od początku dyktowali warunki.

Śląsk ani razu w tym meczu nie przegrywał, a mecz zaczął od prowadzenia 13:2. Najciekawiej zrobiło się w trzeciej kwarcie, kiedy na 2 minuty przed końcem SIDEn zbliżył się na 9 punktów (40:49). Wtedy jednak wrocławianie trafili trzy trójki z rzędu- dwukrotnie Marcin Flieger i raz Paweł Kikowski i było już po zawodach.

Niekwestionowanym liderem WKS był Flieger, który zdobył 27 punktów na bardzo dobrej skuteczności 9/16 z gry, w tym 5/9 zza łuku. Kikowski miał 14 „oczek”, a Radosław Hyży jako jedyny zaliczył double-double na poziomie 13 punktów i 10 zbiórek.

Dzięki tej wygranej Śląsk awansował do finału, gdzie spotka się z MOSiRem Krosno. Mistrzem pierwszej ligi zostanie ta drużyna, która jako pierwsza wygra trzy spotkania, a końcowy triumf zapewni awans do Ekstraklasy.

Dwa pierwsze mecze finałów odbędą się we Wrocławiu - w niedzielę o 20.00 i w poniedziałek o 19.00.

WKS Śląsk Wrocław 73:57 PC SIDEn Toruń (21:12, 17:14, 20:18, 15:13)

Punkty dla Śląska: Flieger 27, Kikowski 14, Hyży 13 (10 zbiórek), Diduszko 7, N. Kulon 5 , Mroczek-Truskowski 3, Ochońko 2, Sulima 2

Punkty dla SIDEn-u: Żytko 14, Barycz 10, Jarecki 9, Śmigielski 7, Bochno 6, Lisewski 3, Sikora 3, Kowalewski 3, Perka 2

Stan rywalizacji: 3-2 dla Ślaska

AWANS: WKS Śląsk Wrocław