Deep Purple we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-03 12:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W trakcie koncertu poza klasykami z repertuaru Deep Purple, usłyszymy również utwory pochodzące z nowego krążka "Now What?!".

Tuż przed występem gwiazdy publiczność rozgrzeje polski zespół KRUK, który miał już okazję supportować swoich idoli.

- Jest to niepodważalnie największy zaszczyt dla Kruka. Przecież Deep Purple, to zespół, który z panteonu największych światowych gigantów rocka inspirował i wciąż inspiruje nas najbardziej - mówi Piotr Brzychacy gitarzysta Kruka. - Na tym ‘purpurowym’ gruncie zbudowaliśmy własną ścieżkę muzyczną i  ciąż czerpiemy garściami z ich twórczości. Występ przed Deep Purple, to spełnienie marzeń, a na samo wspomnienie naszego poprzedniego wspólnego koncertu w Dolinie Charlotty dostaję ciarek. Takich emocji nie zapomina się nigdy, są porównywalne z narodzinami dziecka, albo egzaminem maturalnym. To także ogromna szansa dla właściwego zaprezentowania zespołu przed szeroką, fenomenalną publicznością, która wręcz chłonie takie klimaty. Damy z siebie absolutnie wszystko w oczekiwaniu na kolejne niezapomniane wrażenia.

30.07.2013 – Wrocław, Hala Stulecia, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od 44 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 18 płyt studyjnych i liczne albumy koncertowe, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej.Początki Deep Purple sięgają 1968 r., kiedy to w Hertfordshire powołana została do życia grupa pod nazwą Roundabout, którą tworzyli: Richie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper oraz Rod Evans. Deep Purple, szczególnie w początkowym etapie działalności, przechodził liczne zmiany składu, jednak finalnie pierwszym trwałym  składem, który odniósł największy sukces, był ten, w którym znaleźli się: Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover i Ian Paice. W takim zestawieniu zespół działał w latach 1969 – 1973, następnie, kiedy grupa wznowiła swoją działalność w latach 1984 – 1989 oraz w 1983 r. Po odejściu Blackmore’a w zespole na stałe zawitał Steve Morse, a kiedy w 2002 r. ostatecznie z zespołem pożegnał się Jon Lord, pełnoetatowym klawiszowcem formacji został Don Airey.

Deep Purple wielokrotnie gościli w naszym kraju, za każdym razem dając niezapomniane show, w wypełnionych do ostatniego miejsca halach. Po raz ostatni zespół wystąpił w Polsce w październiku 2010 r, dając trzy niezapomniane koncerty w takich miastach jak Katowice, Rzeszów i Wrocław. Artyści wracają do Polski chętnie i często, zaś bilety na ich koncerty wysprzedają się z niezmienną regularnością. Nikogo,  kto widział ten zespół na żywo, nie trzeba specjalnie przekonywać, że koncerty  to ich najprawdziwszy żywioł. Rockmani dowiodą tego po raz kolejny już w lipcu, zapraszamy!

Kategoria I - 290 zł/ 305 zł
Kategoria II – 230 zł/ 245 zł
Kategoria III – 195 zł/ 210 zł
Kategoria IV – 150 zł/ 165 zł
Płyta – 180 zł/ 195 zł

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama