Aktywna niedziela z Nordic Walking

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-05 15:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Aktywna niedziela z Nordic Walking -

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą kondycję fizyczną i samopoczucie, dlatego w najbliższą niedzielę Magnolia Park zaprasza mieszkańców Wrocławia na wspólny marsz Nordic Walking. Podczas imprezy będzie można skorzystać ze szkolenia pod okiem profesjonalnych trenerów oraz odwiedzić giełdę sprzętu Nordic Walking przed centrum handlowym.

Impreza rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 10:00 przed Magnolia Park, gdzie powstanie specjalne miasteczko Nordic Walking. Do udziału zaproszeni są wszyscy wrocławianie, zarówno ci, którzy regularnie trenują Nordic Walking, jak i początkujący, którzy chcieliby się zapoznać z tą formą aktywnego wypoczynku. Sprzęt będzie można bezpłatnie wypożyczyć lub kupić na miejscu, wystarczy więc tylko przyjść w wygodnych butach i sportowym stroju. W miasteczku będzie można skorzystać z szatni, a także zapoznać się z ofertą szkoleń Nordic Walking na Dolnym Śląsku.

Oprócz porządnej dawki ruchu, uczestnicy otrzymają fachowe wsparcie dotyczące techniki poruszania się z kijkami oraz porady dietetyczne profesjonalistów. Choć Nordic Walking wygląda bardzo prosto, odpowiednia technika ruchu jest ważna, aby osiągać pożądane rezultaty. Po szkoleniu i rozgrzewce pod okiem instruktorów, chętni zostaną zaproszeni do wzięcia udziału we wspólnym marszu z pomiarem czasu wyznaczoną trasą (ok. 2 km) w okolicach Magnolia Park. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Dodatkowo dla najszybszych przewidziano nagrody. Kolejną atrakcją imprezy będzie pokazowy marsz zawodowców i osób zaawansowanych w Nordic Walking, który rozpocznie się po 13:00. Łączna pula nagród w obu marszach wynosi 5 000 zł. Nad zdrowiem wszystkich startujących czuwać będzie zespół ratownictwa medycznego.

„Magnolia Park regularnie organizuje imprezy promujące sport i aktywny wypoczynek. Tym razem zapraszamy mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w marszu Nordic Walking. Ta forma rekreacji jest łatwa do opanowania, korzystnie wpływa na zdrowie i może być uprawiana przez osoby w niemal każdym wieku. Warto więc zadbać o dobrą formę, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu” – powiedział Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Aktywna niedziela z Nordic Walking w Magnolia Park 9 czerwca, o godzinie 10:00.

Więcej na www.magnoliapark.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.