Święto Kresowe w Gierałtowie

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-07 17:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Chcemy pamiętać o naszych korzeniach, tradycjach, kulturze, ale i kulinariach, muzyce, tańcach. Pragniemy pokazać je najmłodszemu pokoleniu. Święto Kresowe obejmować będzie dwa dni.

W sobotę 8 czerwca  o 15.00 w Szkole Podstawowej w Gierałtowie poznacie historie i tradycje kresowe podczas seminarium prowadzonego przez znakomitego etnologa, Henryka Dumina.

W niedzielę 9 czerwca o 13.00 zaczynamy  od  Mszy Świętej odpustowej w Kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy. Od 15.00 Występy zespołów śpiewaczych, przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej, degustacja kuchni kresowej, wystawa fotografii oraz sprzętów pochodzących z Kresów Południowo  Wschodnich, zabawa do białego rana.

O 18.00 Gwiazda Wieczoru -  Kabaret Spotkanie z Balladą Wpadnij do Kopydłowa! Ponadto wiele atrakcji dla każdego! Prowadzenie Święta- Joanna Dumin. Patronat nad Świętem Kresowym objął Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.

Projekt jest współfinansowany w Ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama