Wiedeński odlot w trójwymiarze

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-25 11:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wrocławianie będą mieli okazję porozmawiać z samym Johannem Straussem. Dzięki najnowocześniejszej technologii postać wybitnego kompozytora „ożyje”.

Strauss nie tylko będzie rozmawiał ze zgromadzoną na placu publicznością, ale stanie się także najlepszym przewodnikiem po Wiedniu – przewodnikiem, którego będzie można zapytać o wszystko! Ponadto na odwiedzających czeka również niezwykła gra, działająca na zasadzie nowoczesnej technologii human joystick. Uczestnicy zabawy za pomocą ruchu rąk będą sterowali wirtualną postacią Straussa przelatującą nad wirtualnym Wiedniem. Najwytrwalsi gracze zostaną nagrodzeni – nagrodą główną jest weekendowy pobyt dla 2 osób w Wiedniu. Wszystkich chętnych zapraszamy z rodzinami i znajomymi! Impreza potrwa przez cały weekend (pt. 15:00 – 21:30, sob.-niedz. 10:30 – 21:30).

Avatar nadchodzi

Augmented reality czyli „rozszerzona rzeczywistość” to projekt, który już po raz drugi będzie służył promocji Wiednia. Rok temu Johann Strauss odwiedził Warszawę. W towarzystwie wirtualnej postaci Fryderyka Chopina zadziwiał i ekscytował przechodniów Traktu Królewskiego.

Eye Vision Group - Vienna now or Never , hd mpeg4 from Eye Vision Group on Vimeo.

Tym razem Johann Strauss pojawi się we Wrocławiu i już nie może się doczekać wizyty w stolicy Dolnego Śląska! Jak to działa? Aktor, ukryty przed oczami widzów, zostanie podpięty do specjalnego czujnika. Ten zaś odtworzy każdy jego ruch – nie tylko gesty, ale i mimikę twarzy. Dzięki umieszczonej nad ekranem kamerze aktor będzie widział, co dzieje się na placu, a dzięki mikrofonowi będzie mógł wchodzić z publicznością w dialog. Widzowie prócz wybitnego kompozytora na ekranie zobaczą również siebie – tym samym staną się częścią wirtualnego świata. Będzie to zatem jedyna i niepowtarzalna okazja, by na przykład zrobić sobie zdjęcie lub pogawędzić z Johannem Straussem.

Podróż po Wiedniu na wyciągnięcie ręki

Kolejny element imprezy – gra „human joystick” – działa podobnie jak konsole do gier z technologią „move” i „kinect”. W naszym przypadku uczestnicy gry nie będa jednak musieli trzymać w rękach specjalnego kontrolera. Przelatującym bowiem przez Wiedeń Straussem będą sterować tylko rękami. Za pomocą ruchu dłoni w lewo lub w prawo trzeba będzie pokierować wirtualną postacią Johanna Straussa tak, aby przeleciała ona przez zbliżające się złote ramy. Przelot przez ramę premiowany będzie punktami, zderzenie z nią spowoduje naliczenie punktów karnych, a przelot obok oznaczać będzie brak punktów. Dla najlepszego gracza Biuro Promocji Wiednia WienTourismus ufundowało nagrodę –  weekend w luksusowym wiedeńskim hotelu.

Program imprezy dopełnią pokazy krótkich filmów z najpiękniejszymi widokami Wiednia przy dźwiękach muzyki klasycznej. „Wiedeński odlot w trójwymiarze” to kolejny interesujący projekt przygotowany przez Biuro Promocji Wiednia WienTourismus. Od 2010 roku wiedeńczycy zaskakują Europę nietypowymi pomysłami marketingowymi. I tak na przykład na Trafalgar Square w Londynie podwieszone na linach na wysokości 21 metrów pary tańczyły walca... równolegle do chodnika.W Warszawie, Mediolanie i Rzymie budynki w centrach miast stawały się ogromnymi ekranami do multimedialnych projekcji w technologii video mappingu (Video z video mappingu w Warszawie:

Natomiast dworzec w Paryżu zamienił się na kilka dni w ogromną galerię sztuki. Cykl nietypowych imprez, które mają podkreślić charakter współczesnej stolicy Austrii, metropolii, niezwykle zręcznie łączącej tradycję i nowoczesność, funkcjonuje pod nazwą „Wiener Leuchttürme“.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama