Festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-25 08:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W ostatnich trzech latach odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Program Miesiąca Spotkań Autorskich co roku startuje w lipcu i następnie dzień po dniu odbywa się bez przerwy w każdym z wymienionych miejsc przez 31 dni. Poza coraz szerszym wachlarzem imprez towarzyszących, Miesiąc Spotkań Autorskich składa się zawsze z dwóch głównych linii programowych: jedna reprezentuje literaturę rodzimą (tj. według miejsca odbywania się festiwalu literaturę czeską, słowacką i polską), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym (w poprzednich latach np. Kanada, Francja lub Białoruś).

Podczas Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławiu codziennie przedstawia dwóch pisarzy: od 19.00 pisarz polski, czeski lub słowacki a od 20.30 gość honorowy. Imprezy towarzyszące, tj. przede wszystkim słuchowiska literackie (Audiovizuální kabinet w Brnie i Kabinet Protimluv w Ostrawie) zaczynają się codziennie o 17.30.

Miesiąc spotkań autorskich 2013:

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 3 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej czternastej edycji są: Niemcy, Austria, Szwajcaria i Luksemburg. W ramach głównego programu festiwalu we wrocławskiej Mediatece (Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu) zaprezentuje się 18 pisarzy polskich,  13 czeskich/słowackich i 31 niemieckojęzycznych. Każdy z gości podczas spotkania będzie m.in. czytał fragmenty swoich utworów.

Cały program i więcej informacji na stronie festiwalowej: www.msa.wroclaw.pl

Polską edycję festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich 2013 patronatem honorowym objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu dr Gottfried Zeitz.

Miejsca spotkań:
Brno: Divadlo Husa na provázku,
Zelný trh 9
Koszyce: Bábkové divadlo Košice,
Alžbětina 38
Ostrawa: Klub Atlantik,
Československých legií 7
Wrocław: Mediateka,
pl. Teatralny 5

Organizatorzy:
Větrné mlýny (Czechy)
Knižnica pre mládež mesta Košice (Słowacja)
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (Polska)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama