Warsztaty średniowieczne i turniej rycerski

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-25 14:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Przez trzy dni będą mieszkać w wybudowanej osadzie, prezentować kulturę i zwyczaje średniowieczne. Na niecodzienny plener na hipodromie Stada Ogierów koło Zamku Książ zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

To oryginalne historyczne wydarzenie odbędzie się dzięki środkom, które otrzyma WOK z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”. Jest jednym z elementów projektu „Wałbrzych i Hradec Kralove- dobrzy sąsiedzi”, realizowanego wspólnie z ośrodkiem kultury Adalbertinum w Hradec Kralove.

Bractwa rycerskie będą budować osadę w piątek, 28 czerwca. Dzień później – w sobotę, 29 czerwca, a także w niedzielę – 30 czerwca zapraszają do wspólnej zabawy i nauki. - Zorganizujemy warsztaty średniowieczne, m.in.: tańca, piśmiennictwa, zielarstwa, tkania, wyrobu powrozów, papieru czerpanego. Pokażemy, jak miotać toporem, nożem i włócznią – mówi Maciej Dziuba ze Śląskiej Roty Najemnej.

Pokazy: walk, konne, strzelania z wszelakich machin miotających, rzemiosła i katowskie, bieg dam, gry i zabawy, bardzo widowiskowa inscenizacja bitwy zakończona spaleniem wioski, koncerty muzyki dawnej to tylko część atrakcji... Przybywajcie! Na zbójów i kata po drodze uważajcie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama