Ogromny sukces Łukasza Kubota

| Utworzono: 2013-06-30 09:22 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pokonał Francuza Benoita Paire'a 6:1, 6:3, 6:4. Mecz rozpoczął się korzystnie dla zawodnika KKT Wrocław, który zdołał przełamać serwis rywala już w czwartym gemie, na 3:1. Dociśnięty do muru Francuz chwilami się gubił. Od stanu 1:1 Polak zdobył sześć kolejnych gemów, przełamując ponownie podanie rywala na 5:1. Wykorzystał pierwszego setbola, po 21 minutach.

Pewne problemy zaczęły się w drugiej partii, w której zaczął zawodzić trochę pierwszy serwis Kubota. Jednak wytrzymał presję i ani razu nie pozwolił się przełamać, choć w sumie obronił cztery "break pointy".

Trzecia partia była najbardziej zacięta i trwała 54 minuty. W pierwszych sześciu gemach obaj tenisiści pilnowali swoich serwisów, gdy w siódmym Paire zdobył nieoczekiwanie "breaka". Chwilę później jednak zrewanżował się rywalowi tym samym.

Przy stanie 4:4 i 0-15 Kubot przerwał grę i poprosił o przerwę na pomoc medyczną. Konieczne było rozmasowanie mięśnia. Mimo tego urazu 31-letni Polak zdobył dwa kolejne gemy, a zakończył pojedynek przy pierwszym meczbolu. Kolejnym rywalem zawodnika z Dolnego Śląska będzie inny Francuz Adrian Mannarino.