Mogą budować fermę norek w Brześciu

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-08-19 14:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl

Sprawie od tygodni przygląda się Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, który podważył postanowienie wojewody dolnośląskiego.

To oznacza, że inwestor może wznowić prace, ale... do czasu. Jednocześnie bowiem główny inspektor zajmuje się wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę fermy, która może podtrzymać lub unieważnić.

Protestujący mieszkańcy nie poddają się i pełnią całodobowe dyżury - pilnują, co dzieje się w miejscowości Brzeście, gdzie ma powstać kontrowersyjna ferma. Chcą zatrzymać ewentualne próby wwozu zwierząt na ten teren. Zamierzają też apelować do nadzoru o wycofanie wszelkich pozwoleń na tę budowę.

Przypomnijmy też, że mieszkańcy w międzyczasie zebrali podpisy w sprawie odwołania wójta gminy, który zezwolił na inwestycję. Referendum pod koniec września.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~adela
2013-08-20 19:54:23
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
co wiecej SKO utrzymało ją w mocy - SKO 4136/27/13
~adela
2013-08-20 19:48:59
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
a co z decyzją SKO 4136/13/13, przecież stwierdzono nieważność decyzji Wójta Gminy Żórawina z dnia 21 kwietnia 2011r
~stu
2013-08-20 08:53:20
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tych, co zabijają zwierzęta na futra - zrobić z nimi to samo, co oni robią z tymi nieszczęsnymi stworzeniami. Trzymam kciuki za mieszkańców, protestujących przeciw budowie tej upiornej fermy.
~maria
2013-08-19 23:07:22
z adresu IP: (79.197.xxx.xxx)
Ocena: 1
popieram mieszkancow!!! i mam nadzieje ze wygraja (pisac gdzie sie tylko da np.do Brukseli, niektorzy ludzie sa gorsi jak zwierzeta !!!
~bahtek86
2013-08-19 18:18:57
z adresu IP: (86.31.xxx.xxx)
Ocena: 0
inwestor na pewno zażąda odszkodowania i je dostanie. Następnie wybuduje fermę w innym miejscu i wygra 2 razy. Nie mam pojęcia kim jest inwestor, ale życzę mu powodzenia
~emeryt31
2013-08-19 17:11:06
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jak inwestor zażąda odszkodowania, bowiem rozpoczął budowę w oparciu o wydane prawomocnie zezwolenie. To protestujący zrobią zrzutkę na odszkodowanie?
~Z__a
2013-08-19 15:07:56
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: 0
ja to wiem ale czy ten cytat jest jasny i zrozumiały dla wszystkich?
~do Z_a
2013-08-19 14:56:41
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
bo na razie uchylona została decyzja wojewody, a teraz może jeszcze uchylona zostać decyzja o pozwoleniu na budowę
~Z__a
2013-08-19 14:50:55
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: -1
"To oznacza, że inwestor może wznowić prace, ale... do czasu. Jednocześnie bowiem główny inspektor zajmuje się wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę fermy, która może podtrzymać lub unieważnić." niestety ni w ząb nie zrozumiałam o co chodzi w tym zdaniu chociaż w sprawie jestem zorientowana