Z kijkami po... złoto

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2013-08-28 10:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Anna Skupień

Do tej pory magnesem przyciągającym zwolenników tej dyscypliny do najstarszego polskiego miasta były trasy zlokalizowane wśród wygasłych wulkanów. Tym razem organizatorzy łączą chodzenie z kijkami i... złoty piasek.

5, 10 albo 20 kilometrów - takie dystanse czekają w najbliższą sobotę na chętnych do tytułu Mistrza Polski w Nordic Walking. Dzieci również powalczą o ten tytuł, choć zmagać się będą w marszu na 250 metrów.

- Rozgrywki przygotowaliśmy w ten sposób, aby bez najmniejszych problemów mógł w nich wciąć udział każdy - podkreśla Paulina Ruta, pomysłodawczyni i współorganizatorka imprezy. - Potrzebne są jedynie dobre chęci. Poszczególne dystanse przeznaczyliśmy dla różnych grup wiekowych. Również dla niepełnosprawnych.

Tegoroczna edycja mistrzostw rozgrywana będzie na terenie Zalewu Złotoryjskiego nad Kaczawą. To nie przypadek. Polana przy pałacyku wielokrotnie sprawdziła się podczas organizacji różnych imprez crossowych - w tym Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Poza tym zalew jest idealnym miejscem do płukania złota, a tego kruszcu w Kaczawie nigdy nie brakowało. Tak będzie i tym razem - organizatorzy przygotowali już specjalne zestawy złotych ziaren. W Złotoryi od wieków obowiązuje zasada, że wypłukane samorodki stają się własnością płukaczy.

Zarówno kijki do nordic walkingu jak i miski do płukania złota będzie można wypożyczyć na miejscu. Początek imprezy w sobotę (31 sierpnia) o godz. 9.00. Biuro zawodów w pałacyku nad zalewem czynne będzie już od 6.00.

Na relacje w Radiu Wrocław zapraszamy do odbiorników po godz. 11.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama