Zagłębie pokonało Koronę 2:0

| Utworzono: 2013-09-22 07:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

KGHM Zagłębie Lubin w 8. kolejce piłkarskiej ekstraklasy pokonało Koronę Kielce 2:0. Kibice przez długie fragmenty nudzili się niemiłosiernie. Obudzili się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najlepszy na boisku Arkadiusz Piech uciekł obrońcom i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gości.

Po zmianie stron to goście atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Losy meczu rozstrzygnęły się w 83. minucie. Bohaterem został Dorde Cotra. Po dośrodkowaniu z prawej strony obrońcy Korony wybili piłkę przed pole karne, skąd Serb uderzył nie do obrony.

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Piech (45+3), 2:0 Dorde Cotra (83).

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Paweł Widanow, Adam Bana?, Lubomir Guldan, Paweł Oleksy (69. Bartosz Rymaniak) - Łukasz Pi?tek, Jiri Bilek, Robert Jeż (81. Miłosz Przybecki), Aleksander Kwiek (86. Deniss Rakels), Dorde Cotra - Arkadiusz Piech.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Jacek Kiełb, Artur Lenartowski, Michał Janota (88. Przemysław Trytko), Paweł Sobolewski (76. Michał Przybyła), Serhij Pyłypczuk - Daniel Gołębiewski (58. Bartosz Kwiecień).