Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-01 14:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

Ten bardzo nietypowy duet do społu z dziennikarzem filmowym, co ma Węża w kieszeni, będą oceniać tegoroczne, niezależne produkcje filmowe, zakwalifikowane do przeglądu finałowego Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów „eFHa Festiwal”.

Aktorzy Iwona Bielska ( „Na srebrny globie”, „Wilczyca), Wojciech Duryasz ( Serial „Wiedźmin”, użyczył głosu profesorowi Albusowi Dumbledore'owi w serii Harry Potter ) i Krzysztof Spór dziennikarz filmowy, współtwórca Nagród WĘŻE będą zasiadać w jury tegorocznej edycji.

Edycji trochę zmienionej, bo nie ma ( niestety ) dodatkowej konkurencji Fantastycznie Nakręcone Słowa, jednak nadal można przesyłać projekty zrealizowane na podstawie polskiej prozy SF i będą one dodatkowo punktowane.

Prezentacje, natomiast, zyskają dodatkowo na jakości ponieważ filmy, będą prezentowane w nowoczesnej sali kinowej klubu filmowego Art Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Piastowskiej 19c. Stąd też przyczyna zmiany terminu tegorocznego „eFHa”.

Zapraszamy wszystkich miłośników niezależnego kina gatunkowego, jak również wszystkich filmomaniaków nie tylko na projekcje ale także na spotkanie z gośćmi, jurorami, którzy opowiedzą o pracy na planach filmowych. Np. film „Wilczyca” był realizowany podczas Stanu Wojennego kiedy to była reglamentowana żywność, a każdy wystrzał na planie filmowym był kontrolowany przez Milicję.Ciekawym punktem programu będzie projekt zespołu CZERWIE, który skomponował muzykę do niemego filmu Friedricha Wilhelma Murnau „Nosferatu – symfonia grozy”. Film ten z muzyka graną „na żywo” podczas projekcji będzie można obejrzeć w drugi dzień festiwalu ( w niedzielę ) w Tatrze Robotniczym MOKiS. Film Murnau'a z 1922 roku jest uważany za arcydzieło kina niemego. Jest filmem pełnym artystycznych kontrastów, cieni i gotyckiego piękna, a sam, ekstrawagancki reżyser, twórcą czerpiącym to, co najlepsze z niemieckiego ekspresjonizmu. Zespół CZERWIE uznana już, małopolska grupa muzyczna, która prezentuje alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów 05-06.10.2013

Szczegóły na www.efha.pl

Lista zafwalifikowanych filmów

DOPIĄĆ SWEGO - reż. Piotr Matwiejczyk - Pewien mężczyzna, po śmierci żony, nie może sobie poradzić
z toczącym się życiem. Jednak.....żona nie daje za wygraną.

OSKOMA - reż. Mateusz Wojtyński - Chcesz zaspokoić pragnienie, apetyt, masz na coś ochotę? Na pewno znajdą się tacy aby Ci te dążenia skutecznie uprzykrzyć.

KLATKA 44 - reż. Wiesław Zieliński - Czy warto piąć się w górę? Zdarzyć się może, że na II piętrze Matrix podłoży Ci świnię.

ANIOŁ - reż. Błażej Kujawa - Hmmm.... śmierć miewa uczucia? W sumie....., jeśli obiektem westchnień jest Anna Mucha.

SOLANGE - reż. Patryk Jurek - On pisarz bez Veny, ona zrozpaczona francuzka, a na dokładkę agentka, która dba o interes nie tylko pisarza. Może byłby z tego i emocjonalny trójkąt gdyby nie.......

DOTYK POŚREDNI- reż. Maciej Wiktor - Prawie jak zagubiona autostrada, nawet "dżin pi es" nie pomoże.

WUDU - reż. Przemek Stański - Zastanów się dobrze, kiedy zdecydujesz o poszukiwaniu sublokator...ki.

LODÓWKA - reż. QFAT - Zdradzony mąż i lodówka, duet taki może zmrozić do wrzenia.

CZERWONA BUTELKA - reż. Ivo Paczkowski - I po jedenaste...nie poszukuj wspólnego łyka z nieznajomą dziewczyną

W CIEMNYM LESIE - reż Maciej Gajewski - Z dala od zgiełku, z dala od tłoku, w leśnej głuszy, z dala od ....siebie.

INTRUBEAR - reż. Analog Pictures - Ciekawi jesteśmy jak skomentowałby ten film Miś Uszatek, albo "Kłamczych" z powieści J. Ćwieka;)

SILENT LAKE - reż. Mariusz Kuczewski - Paradokumentalne, zagraniczne odkrywanie polskiej kultury słowiańskiej, z mazurami w tle. Inspirujące.

WAMPIR I PIEROŻKI - reż. Grzegorz Kowalczuk - Młodzieżowa humoreska stołowa, czyli krótka rozprawa między księdzem, wampirem i asystentami.

DEAD END - reż. Sebastian Kwidziński - Teledysk do piosenki zespołu FLAPJACK pt. "Dead end".


WARUNKOWO PRZYJĘTE DO KONKURSU

ŚMIERĆ KLAUNA - reż. Dominik Watin - Klaun z problemami pomiędzy życiem i śmiercią, czy to już ten film z całego życia?

PIOTREK TRZYNASTEGO 2 - reż. Piotr Matwiejczyk - Druga część polskiego "Strasznego filmu", czyli parodia amerykańskich horrorów z plejadą polskich gwiazd: Linde Lubaszenką, Grabowskim, "Grabażem" i Halama z jego fantastycznymi kurczakami

SAMOBÓJCA - reż. Mateusz Zatynny - "Szorcik" na motywach jednego z rozdziałów popularnej serii Jakuba Ćwieka "Kłamca". Mężczyzna dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie i postanawia popełnić samobójstwo. Jednak jego czyn może zepsuć "niebiańskie" statystyki.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama