DRJ: Oczy są oknem duszy

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-10-14 13:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zdjęcia: Justyna Chybalska

Blisko 1500 specjalistów przyjechało do Wrocławia na  III Międzynarodową Konferencję  pod hasłem Okulistyka - Kontrowersje.

Wykładowcy z Polski, Izraela, Stanów Zjednoczonych czy Kanady a także lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala klinicznego poprowadzili warsztaty i kursy dla młodych lekarzy. Obrady toczyły się jednocześnie na kilku salach.

Były tez debaty w stylu oxfordzkim, gdzie medycy siedzący na widowni głosowali za pomocą specjalnych urządzeń na argumenty jednej ze stron dyskusji. Eksperci  dyskutowali o nowych metodach diagnostycznych i operacyjnych. Na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia i leki, jak wybrać najlepsze z nich? -  tego można było dowiedzieć się podczas kongresu w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia.

Konferencji towarzyszyły pokazy specjalistycznego sprzętu, ze swoimi nowinkami przyjechało kilkadziesiąt firm.  Lekarze ze szpitala Uniwersyteckiego przekonywali nas, że pracują na sprzęcie najwyższej jakości. Jedynym problemem jest niedostateczne finansowanie ze strony NFZ, bo na przykład zamiast 20 przeszczepów rogówki mogliby robić takich zabiegów przynajmniej sto rocznie.


www.okulistyka-kontrowersje.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama