Budka Suflera i Goście

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-16 19:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Chcesz przeżyć niezwykły, kameralny koncert, na którym niemal będzie można dotknąć największych gwiazd polskiej sceny rockowej ostatniego półwiecza? Masz dosyć wielotysięcznych hal i chcesz usłyszeć na żywo niezapomniane przeboje Budki Suflera w ekskluzywnej sali koncertowej? Chcesz wziąć udział w koncercie zespołu razem w gronie jego najbardziej zapalonych fanów? Koncerty w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu są właśnie dla Ciebie!

Kiedy na początku lat 70. Krzysztof Cugowski dołączał do Stowarzyszenia Cnót Wszelakich, lubelskiego zespołu Romualda Lipki, żaden z nich nawet pewnie nie przypuszczał, że ich grupa będzie dyktowała trendy na polskiej scenie rockowej przez następne czterdzieści lat. Od czterech dekad Budka Suflera jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych marek nad Wisłą, a jej przeboje nuci już kilka pokoleń fanów.

Przez ten czas zespół kilkukrotnie zmieniał wokalistów, a przez jego skład przewinęło się ponad dwudziestu muzyków. Koncertował w najsłynniejszych salach świata, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, sprzedawał płyty w nakładach przekraczających milion egzemplarzy i zdobywał najważniejsze nagrody rynku muzycznego. Grupa współpracowała też z światowymi gwiazdami formatu Marcusa Millera czy Garou, a jej oficjalna dyskografia obejmuje 15 płyt studyjnych, 3 koncertowe i 3 składanki. Do historii polskiej muzyki rozrywkowej przejdą m.in. przeboje Budki Suflera: Cień wielkiej góry, Za ostatni grosz, Bal wszystkich świętych, Martwe morze, Takie tango, Jolka, Jolka pamiętasz…, Sen o dolinie, Jest taki samotny dom, Noc komety, Twoje radio.

Niezwykłość tego wydarzenia polega m.in. na tym, że muzycy Budki Suflera postanowili wystąpić w kameralnym gronie, organizując zaledwie cztery koncerty – w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – w mniejszych, ekskluzywnych salach, zapewniających fanom intymny klimat oraz niezapomniane przeżycia.
Do udziału w koncercie we Wrocławiu zaprosili również wokalistów, z którymi współpracowali kiedyś w swojej karierze – Izabelę Trojanowską, wykonawczynię takich hitów, jak Wszystko, czego dziś chcę czy Tyle samo prawd, ile kłamstw, oraz Felicjana Andrzejczaka, byłego wokalistę grupy, pierwszego wykonawcę nieśmiertelnej Jolki, Jolki…

Zapraszamy na wieczory pełne muzycznych wspomnień i wspaniałych przebojów!

UWAGA!!!
Do każdego zakupionego biletu dodawana będzie płyta "Cień wielkiej góry LIVE".

Bilety: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz sieci EMPiK, a także w sklepie z pamiątkami Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Bilety zbiorowe: 501 24 98 54

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama