Turów zdobywa Koszalin

| Utworzono: 2013-10-17 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dla koszykarzy Turowa był to pierwszy mecz o ligowe spółki w sezonie. Inauguracyjne spotkanie z Treflem Sopot zostało bowiem przełożone a Turów rozegrał wyjazdowy mecz ligi VTB z Uniksem Kazań przegrywając 62:72.

Mecz wicemistrza Polski z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu uważany był za szlagier drugiej kolejki rozgrywek.

Turów rozpoczął piątką Tony Taylor, Michał Chyliński, Łukasz Wiśniewski, Filip Dylewicz i Ivan Zigeranovic. Wicemistrzowie Polski rozpoczęli od prowadzenia 3:2 a na początku meczu świetnie spisywał się Michał Chyliński. Dobrą dyspozycję w pierwszej kwarcie potwierdził także Damian Kulig, który świetnie spisywał się w meczu z Uniksem. Po 5 minutach gry i rzucie za 3 punkty Filipa Dylewicza Zgorzelczanie prowadzili 15:8. Ostatecznie po pierwszej kwarcie wicemistrzowie Polski prowadzili 21:12.

W drugiej kwarcie nadal dobrze spisywał się Kulig a po skutecznych rzutach byłego gracza AZSu Koszalin Łukasza Wiśniewskiego i Johna Prince'a Turów prowadził już 30:18 i trener gospodarzy Zoran Sretenović musiał poprosić o czas. Zespół ze Zgorzelca cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę nad gospodarzami i po 20 minutach prowadził 48:35. Turów grał bardzo dobrze w defensywie i dołożył do tego niezłą skuteczność co wystarczyło do objęcia i utrzymania prowadzenia.

Przerwa nie zakłóciła dobrze działającego mechanizmu Turowa. Zgorzelczanie nadal byli stroną dominującą i po 5 minutach trzeciej kwarty prowadzili 56:38. Później 6 punktów z rzędu zdobyli zawodnicy z Koszalina, ale błyskawicznie rzutem za 3 punkty odpowiedział Nemanja Jaramaz. Drużyna prowadzona przez Miodraga Rajkovicia ani przez moment nie pozwoliła uwierzyć gospodarzom, że są w stanie odrobić straty. Twarda obrona i pomysłowo rozgrywane ataki spowodowały, że przed ostatnią kwartą meczu Turów prowadził 64:46.

Na 5 minut przed końcem spotkania zespół ze Zgorzelca prowadził już 75:53 i wiadomo było, że nikt i nic nie odbierze im zwycięstwa. Wicemistrzowie Polski byli w tym meczu lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrali 84:59. Najwięcej punktów dla PGE Turowa 21 zdobył Damian Kulig.

AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 59:84 (12:21, 23:27, 11:16, 13:20)

AZS Koszalin: Sek Henry 16, Artur Mielczarek 11, Oded Brandwein 10, Raymond Sykes 9, LaceDarius Dunn 4, Piotr Dąbrowski 3, Zbigniew Białek 2, Bartłomiej Wołoszyn 2, Darrell Harris 2, Maciej Raczyński 0.

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 21, Łukasz Wiśniewski 10, Filip Dylewicz 10, J.P Prince 10, Piotr Stelmach 9, Nemanja Jaramaz 6, Ivan Zigeranovic 6, Michał Chyliński 5, Tony Taylor 4, Jakub Karolak 3.