Małe Instrumenty zaprezentują „Samoróbkę”

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-23 10:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Koncert i warsztaty promujące najnowsze wydawnictwo Małych Instrumentów odbędą się w IMPARCIE pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Małe Instrumenty to jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzycznych z Wrocławia, od dawna i z powodzeniem tworzący muzykę z wykorzystaniem najmniejszych instrumentów, jak również  eksperymentujący z najbardziej wymyślnymi konstrukcjami, które w wyniku ciężkiej pracy stają się stworzonymi własnoręcznie obiektami dźwiękowymi. Tym razem członkowie zespołu postanowili  podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z odbiorcami.

Wydarzenia w Imparcie, to nie tylko niepowtarzalna okazja do wysłuchania nowych kompozycji zespołu podczas koncertu, ale również szansa na zmierzenie się z własną mocą twórczą. Podczas warsztatów z członkami zespołu – Pawłem Romańczukiem i Tomaszem Orszulakiem – uczestnicy będą mogli spróbować zbudować własny grający eko-obiekt, korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących.Samoróbka jako wydawnictwo, to zarówno nowa płyta Małych Instrumentów, jak i autorska książka Pawła Romańczuka, ukazująca powstałe w pracowni zespołu instrumenty. To swoistego rodzaju podręcznik do kreatywnej pracy, na który składają się autorskie opisy, rysunki i zdjęcia, pozwalające zbudować własnym sumptem instrumenty muzyczne.

Koncert prezentujący najnowsze kompozycje Małych Instrumentów odbędzie się 27 października o godzinie 18:00 na Scenie Kameralnej Impartu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Do udziału uprawniają bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie Impartu przy ul. Mazowieckiej 17. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty odbędą się dzień później, tj. 28 października, o  godzinie 14:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy: [email protected]  Ilość miejsc ograniczona!

Projekt powstaje przy wsparciu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest firma Lange Łukaszuk, specjaliści od wysokiej klasy sprzętu warsztatowego. Szczegóły na www.wro2016.pl, www.maleinstrumenty.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama