Wrocław: Akcja "Tak dla Pileckiego" (Zobacz)

| Utworzono: 2010-01-24 08:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Agnieszka Chroma

Mimo siarczystego mrozu stanęli przy kładce obok prokuratury i komendy wojewódzkiej policji. I zapalili tam ponad trzysta zniczy, by rozświetlić szlak spacerowy. To kolejna akcja, która ma pomóc w zmianie nazwy alejki z Promenady Staromiejskiej w Bulwar Pileckiego. O tym, że miejsce ma ważny kontekst historyczny przekonywał m.in. były wojewoda Krzysztof Grzelczyk.

Witold Pilecki w czasie II wojny światowej dał się uwięzić w obozie w Auschwitz, w którym organizował ruch oporu. Po trzech latach uciekł, wcześniej przekazując raporty o sytuacji w obozie. Po wojnie został stracony przez komunistyczne władze.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~sprostowanie ! cd.
2010-01-25 20:46:18
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest różnica między ZMIANĄ a NADANIEM NAZWY (części nienazwanej)! Promenada Staromiejska nadal jest Promenadą Staromiejską na odcinku Bulwaru Tadka Jasińskiego (od pl. JP II do ul. Krupniczej). I Promenada Staromiejska nadal będzie w długości tą samą Promenadą Staromiejską z Bulwarem Witolda Pileckiego. Zachowa nazwę! Będzie miała dwa bulwary zamiast jednego, a może i więcej... (tak jak np. Trakt Królewski w Warszawie biegnie ulicami...). Wciąż ciągnąć się będzie od pl. JP II do Parku Słowackiego i Bulwaru X. Dunikowskiego (X. Dunikowski NOTABENE uczestniczył w konspiracji organizowanej w KL Auschwitz przez W.Pileckiego...). Prawda?
~no właśnie
2010-01-25 16:25:11
z adresu IP: (148.81.xxx.xxx)
Ocena: -1
w zmianie nazwy alejki z Promenady Staromiejskiej - czyli temu fragmentowi, nie rozumiem gdzie tu błąd
~Strzec
2010-01-25 14:20:57
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
A pozwolenie z gazety Wyborczej na zmianę nazwy jest?
~inka
2010-01-25 13:08:04
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
tak przecież jest napisane...? " Akcja ma pomóc w zmianie nazwy fragmentu ..."
~sprostowanie !
2010-01-25 11:15:49
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Proszę poprawić błąd w informacji! Nikt NIE ZAMIERZA ZMIENIAĆ NAZWY Promenady Staromiejskiej! Chodzi o NADANIE NAZWY JEJ FRAGMENTOWI - jeden z nich (od pl. Jana Pawała II do ul. Krupniczej)jest już Bulwarem Tadka Jasińskiego. W czym więc problem? Promenada Staromiejska z Witoldem Pileckim będzie piękniejsza.
2010-01-25 06:22:22
z adresu IP: (148.81.xxx.xxx)
Ocena: 0
około - a nie niemal sorki :)
2010-01-25 06:21:26
z adresu IP: (148.81.xxx.xxx)
Ocena: 0
ale ci na zdjęciu to niemal wszyscy, skoro na zdjęciu jest ze 25 osób to dodamy z 8 i wyjdzie niemal 30 przecież :)))
~jahos
2010-01-24 21:47:36
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
@Juta - to, że było więcej co należało napisać:)
~Juta
2010-01-24 20:18:27
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na poczatku policzyłam było ok 30 potem trochę więcej no i co z tego?
~Mieczysław
2010-01-24 17:56:13
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie chcę biletów czasowych wprowadzanych od kwietnia! Czy miasto chce zarobić na pensje dla nowo przyjętych kontrolerów?!
~jahos
2010-01-24 15:59:09
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
http://www.rp.pl/artykul/424025_300_swiatelek_dla_Witolda_Pileckiego.html
~jahos
2010-01-24 15:48:37
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
30 osób? Na jednym zdjęciu które obejmuje 30% powierzchni można naliczyć 28...
~kkk
2010-01-24 15:42:30
z adresu IP: (213.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Super. Tylko się cieszyć, ze są tacy ludzie i że się im chce. Brawo!
~w
2010-01-24 09:48:22
z adresu IP: (83.23.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znowu? Dajcie ludzie sobie na luz. 3/4 Wrocławia po tych akcjach ma już dość tego całego Pileckiego po tej całej hucpie. Robicie krzywde bohaterowi!