Wszystkich Świętych (Poradnik)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-30 08:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Więcej patroli oraz monitorowanie sytuacji drogowej z powietrza zapowiadają policjanci na dzień Wszystkich Świętych.

1 listopada przy cmentarzach we Wrocławiu staną też specjalne, ruchome posterunki. Funkcjonariusze będą wskazywać kierowcom drogę na wyznaczone parkingi.

Proszą też o zgłaszanie podejrzanych zachowań na cmentarzach. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji podkreśla, że policjanci już od kilku dni są obecni w okolicach wrocławskich nekropolii.

Policja radzi, aby na cmentarze nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości pieniędzy oraz, aby w miarę możliwości odwiedzać groby z rodziną bądź znajomymi.

Sprawdź nasz poradnik:

BIELAWA | JELENIA GÓRA | KŁODZKO | LEGNICA | LUBAŃ
STRZEGOM | ŚWIDNICA | WAŁBRZYCH | WROCŁAW

WROCŁAW

Zmiany organizacji ruchu są wprowadzone głównie w rejonach największych cmentarzy:

- Osobowickiego,
- Grabiszyńskiego,
- Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida,
- Św. Rodziny przy ul. Smętnej,
- Św. Ducha przy ul. Bardzkiej,
- przy ul. Złocieniowej,
- przy ul. Jerzmanowskiej,
- przy ul. Trzmielowickiej,
- przy ul. Zabrodzkiej,
- przy ul. Gorlickiej,
- przy ul. Działkowej
- przy ul. Kiełczowskiej

Zobacz, jak będą kursować specjalne linie:

1 listopada 2013 r.


2 listopada 2013 r.


3 listopada 2013 r.

LUBAŃ

Od 28 października do 4 listopada na odcinku ulicy Cmentarnej w Lubaniu od stacji paliw do skrzyżowania z ulicą Wrocławską będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Ma to ułatwić dojazd do nekropolii.

Ponadto 1 listopada mieszkańcy mogą korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Decyzję podjął burmistrz Arkadiusz Słowiński. Ma to pomóc w rozładowaniu korków tworzących się przy cmentarzu.

Przejazdy z 50% ulgą na linii od dworca przy ulicy Szarych Szeregów przez Jeleniogórską i Osiedle Piastów zostały wprowadzone już od dziś i będą obowiązywały do końca tygodnia.

JELENIA GÓRA

W Jeleniej Górze od 31 października ulica Skowronków koło tzw. starego cmentarza przy Sudeckiej stała się jednokierunkowa i po prawej jej stronie będzie można parkować. Będzie można zostawiać pojazdy także przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza, na placu przy ulicy Sudeckiej naprzeciwko bramy głównej cmentarza z wydzieloną częścią dla pojazdów osób niepełnosprawnych, placu przy Zakładzie Zieleni Miejskiej przy ulicy Mickiewicza, po prawej stronie jezdni ulicy Głowackiego.

Na całej długości ulicy Sudeckiej obowiązywał będzie natomiast zakaz zatrzymywania się i postoju. Przy cmentarzy przy ulicy Jagiellońskiej dodatkowe miejsca parkingowe zostały wyznaczone na placu przy dworcu PKP, placu przy byłym szpitalu nr 2 oraz przy ulicy Mieszka I, a także przy prawej krawędzi jezdni ulicy Marcinkowskiego w kierunku ulicy Dworcowej. Ulica Jagiellońska będzie natomiast zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku wzdłuż cmentarza.

KŁODZKO

Od wtorku do najbliższej niedzieli w Kłodzku całkowicie wyłączony jest z ruchu sąsiadujący z cmentarzem komunalnym odcinek ulicy Korytowskiej od skrzyżowania z ulicą Ogrodową do skrzyżowania z ulicą Dusznicką.ŚWIDNICA

Wszystkie świdnickie cmentarze mają dodatkowe oznakowanie, miasto wyznaczyło również dodatkowe miejsca parkingowe. Na ulicach: Przyjaźni, Zielona i Śląska (na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami tych ulic) od piątku rano wprowadzony został ruch jednokierunkowy. W piątek i sobotę, dwukrotnie częściej kursowały będą autobusy nr 50 i 52. Natomiast autobusy linii nr 6 kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy.  Wyznaczone zostaną również dodatkowe przystanki: Pionierów Ziemi Świdnickiej (dla linii nr 52), Zielona (dla linii nr 30 i 52 – kierunek ul. Słowiańska) i Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza dla linii nr 6, 50 i 52).BIELAWA

Miasto uruchomiło dodatkowe kursy linii nr 3, która łączy bielawskie cmentarze. Jeździć będą do soboty włącznie.

STRZEGOM

W Strzegomiu dojechać do cmentarza będzie można za złotówkę. Pierwszego listopada od godziny 10:00 do 19:00 co godzinę kursował będzie miejski autobus.  Początkowy przystanek to ulica Ofiar Katynia, trasa prowadziła będzie przez nekropolie przy ulicach Wałbrzyskiej i Olszowej.WAŁBRZYCH

Pierwszego listopada autobusy komunikacji miejskiej kursować będą tak jak w dni powszednie. Wyjątkiem jest linia nr 4 (trasa Podzamcze – Rusinowa), która jeździć będzie znacznie częściej.  Najwięcej cierpliwości muszą mieć kierowcy odwiedzający cmentarz przy ulicy Przemysłowej. Ważna informacja to możliwość parkowania na ulicy Sikorskiego gdzie formalnie wciąż  trwa jeszcze remont drogi. Całkowicie wyłączona z ruchu w godzinach od 8:00 do 18:00 będzie natomiast ulica Przemysłowa (z wyłączeniem taksówek). Podobnie na ulicy Pułaskiego. Warto pamiętać, że przy większości cmentarzy (m. in. ulice Moniuszki, Wyszyńskiego, Żeromskiego, Wańkowicza) obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania.

LEGNICA

Jak będzie działać legnicka komunikacja miejska 1. i 2. listopada?

Autobusy legnickiej komunikacji miejskiej i zamiejskiej będą 1. listopada (Wszystkich Świętych) oraz 2. listopada (Dzień Zaduszny) kursować tak, jak w dni wolne od pracy. Jednak na liniach miejskich, przebiegających w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej, ilość kursów zostanie zwiększona.

1. listopada w godzinach od 9.00 do 18.00 z częstotliwością ok. 6 minut będą jeździć dodatkowe autobusy na liniach:
- 1 Bis (9 kursów) - Ceglana - Pątnowska/Rondo - Ceglana,
- 2 Bis (18 kursów) - Śląska - Poznańska - Śląska,
- 24 (19 kursów) - Domejki - Iwaszkiewicza - Domejki,
- specjalna "S" (17 kursów) - Grabskiego - Wojska Polskiego - Kościuszki - Plac Słowiański - Witelona - II Armii Wojska Polskiego - Moniuszki - Wrocławska - Sikorskiego - Rondo Niepodległości - Piłsudskiego - Iwaszkiewicza i odwrotnie.

2. listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 z częstotliwością ok. 6 minut będą jeździć dodatkowe autobusy na liniach:
- 1 Bis (6 kursów) - Ceglana - Pątnowska/Rondo - Ceglana
- 2 Bis (8 kursów) - Śląska - Poznańska - Śląska
- 24 (13 kursów) - Domejki - Iwaszkiewicza - Domejki
- specjalna "S" (13 kursów) - Grabskiego - Wojska Polskiego - Kościuszki - Plac Słowiański - Witelona - II Armii Wojska Polskiego - Moniuszki - Wrocławska - Sikorskiego - Rondo Niepodległości - Piłsudskiego - Iwaszkiewicza i odwrotnie.

Na liniach specjalnych obowiązują takie same bilety MPK, jak na zwykłych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama