Lubin na kolanach. 3 raz z rzędu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-11-02 22:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 15. kolejki podopieczni Oresta Lenczyka przegrali w Warszawie z Legią 0:2. Miedziowi znów znaleźli się w strefie spadkowej.

Piłkarze KGHM-u nie potrafili wykorzystać licznych osłabień w ekipie mistrza Polski. Lubinianie rozegrali bardzo słabe zawody, a pierwszą groźną sytuację, do zdobycia bramki stworzyli sobie dopiero, gdy przegrywali już 0:2.

W pierwszej połowie dominowała Legia. Podopieczni Jana Urbana z kilku dogodnych okazji zdołali wykorzystać jedną. W 37 minucie, Tomasz Ptak zdołał jeszcze obronić strzał Tomasza Jodłowca, jednak do piłki dopadł Władimir Dwaliszwili, który wycofał piłkę do Hélio Pinto, a ten technicznym strzałem pod poprzeczkę dał gospodarzom prowadzenie.

Po zmianie stron fatalnie we własnym polu karnym zachował się Paweł Widanow. Bułgarskiemu obrońcy Zagłębia najwyraźniej pomyliły się dyscypliny, bo w 53. minucie po rzucie rożnym dla rywali bezmyślnie zagrał ręką we własnym polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Dwaliszwili, mimo iż Ptak wyczuł jego intencje przy strzale z 11 metrów. Podopieczni Oresta Lenczyka pierwszą groźną akcję pod bramką Legii przeprowadzili dopiero po godzinie gry.

Po kontrze, w której brali udział Dawid Abwo i Róbert Jeż, najlepszy na boisku Dwaliszwili w ostatniej chwili zablokował jednak uderzenie nigeryjskiego pomocnika. W samej końcówce meczu Miedziowi mogli zdobyć honorową bramkę. Najpierw jednak sytuacji sam na sam z Wojciechem Skabą nie wykorzystał Arkadiusz Woźniak, chwilę później w dogodnej sytuacji spudłował Arkadiusz Piech.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

1:0 - Helio Pinto 37'
2:0 - Władimir Dwaliszwili (karny) 55'

Legia: Wojciech Skaba - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman (83' Michał Kopczyński), Helio Pinto (89' Patryk Mikita), Jakub Kosecki, Henrik Ojamaa (46' Michał Kucharczyk), Władimir Dwaliszwili.

Zagłębie: Tomasz Ptak - Paweł Widanow, Lubomir Guldan, Adam Banaś, Paweł Oleksy, David Abwo, Robert Jeż, Jiri Bilek, Dorde Cotra (82' Adrian Błąd), Michal Papadopulos (63' Arkadiusz Woźniak), Deniss Rakels (46' Arkadiusz Piech).

Żółte kartki: Dossa Junior (Legia) oraz Papadopulos (Zagłębie).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).