22. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-11-04 19:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

13 listopada 2013 - Carl Palmer's ELP LEGACY

Carl Palmer jest jednym z najbardziej cenionych perkusistów rockowych. Wytrawny profesjonalny, świetny technik i dynamiczny brytyjski showman, zachwyca słuchaczy i widzów już od czterech dekad.

Jest najbardziej znany ze współpracy z legendarnymi zespołami muzycznymi, w tym od Atomic Rooster, The Crazy World of Arthur Brown, do ASIA i Emerson, Lake & Palmer (utworzony z Gregiem Lakiem i Keithem Emersonem), z którym odniósł największe sukcesy w swojej karierze.

Razem stworzyli brzmienie łączące Art Rock, jazz, electro, pop, rock i muzykę klasyczną. Olśniewająca szybkość Carla Palmera i opanowanie perkusji w połączeniu z jego charakterystyczną osobowością sceniczną, zapewniła mu zaszczytne miejsce w historii jako jednemu z największych perkusistów Rock and Roll'a. Jego grę cechuje agresywność oraz wielka precyzja.

Często stosuje nietypowe metrum i używa niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego. W ostatnich latach Carl Palmer często prowadził warsztaty perkusyjne w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej pokazowe partie solowe Palmera przez lata obejmowały wykorzystanie obok zestawu perkusyjnego zarówno gongów, jak i tamburyn.

Paul Bielatowicz - zdobył sławę jako gitarzysta w gatunku Prog Rock. Koncertuje na całym świecie jako członek dwóch zespołów : Carl Palmer Band (Emerson Lake and Palmer) i Neal Morse  (Spock’s Beard, Transatlantic). Jego wykonania na żywo z tymi zespołami można zobaczyć na bardzo dobrze udokumentowanych albumach koncertowych.

Poza jego zajętym harmonogramem objazdowym, Paul gra jako muzyk studyjny  z takimi gwiazdami jak : Paul Gilbert, Mike Portnoy, Randy George, Neal Morse i Carl Palmer.  W ciągu roku, jest stałym współpracownikiem brytyjskich magazynów gitarowych, pisze również regularnie kolumny do Magazynu Gitarzysta i Guitar Techniques. Dzięki jego pracy z magazynem Guitar Techniques miał okazję przeprowadzić wywiady z największymi muzykami gitary rockowej między innymi :  Steve Vai i Joe Satriani. Oh, i ma licencjat (z wyróżnieniem) w jazzie ... ale to nie jest bardzo rock'n'rollow'e , więc lubi o tym mówić !

Simon Fitzpatrick -  swoją przygodę z muzyką rozpoczął od zapisania się do Instytutu Współczesnej Muzyki , który ukończył z tytułem basisty. Simon obecnie mieszka w Londynie i dzieli swój czas między zwiedzaniem świata z Carlem Palmerem a pracą w zespołach The Robbie Boyd Band and Elephant Gun. Planuje również nagrać płytę ze swoim solowym materiałem na gitarę basową. W magazynie "Bajos y Bajistas" posiada swoją kolumnę o gitarze basowej , natomiast w magazynie Guitar Techniques nagrywa podkłady dla metod gitarowych. Jest jednym z najzdolniejszych basistów młodego pokolenia.

13 listopada 2013 - Carl Palmer's ELP LEGACY
Carl Palmer - perkusja
Paul Bielatowicz - gitara
Simon Fitzpatrick - bass

17 listopada 2013 - Gavin Harrison & 05 RIC
Gavin Harrison ( perkusja, pianino, gitara) współpracuje z 05Ric (wokal, bas, gitara) od 5 lat i wspólnie wydali trzy albumy ("Drop" 2007 - "Circles" 2009 i "The Man Who Sold Himself" 2012).

Muzyka duetu powinna przypaść do gustu miłośnikom King Crimson, jak również zwolennikom jazzrockowych eksperymentów oraz muzyki fusion. Maniera wokalna 05Ric-a kojarzy się dość mocno z równie charakterystycznym wokalem, jaki posiada David Sylvian.

Gavin Harrison i 05Ric tworząc wspólnie muzykę obrali sobie za cel, aby przesuwać granicę możliwości rytmicznych i harmonicznych. Trzeba przyznać, że z ich wspólnych poszukiwań i eksperymentów muzycznych wyszedł bardzo intrygujący efekt.

Bilety:
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.ticketportal.pl
www.ebilet.pl

więcej na www.drumfest.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama