Miedź w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-11-07 07:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Miedź wyeliminowała Lecha Poznań. Pierwszoligowiec wygrał z wicemistrzem Polski 2:0 i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

W 75. minucie pierwszego gola dla zespołu z Legnicy strzelił głową Mateusz Szczepaniak, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego. Wynik ustalił cztery minuty później Luis Henriquez, który po rzucie wolnym wprowadzonego po przerwie Marcina Burkhardta, trafił do własnej bramki.

W ćwierćfinale legniczanie zmierzą się w marcu przyszłego roku z Arką Gdynia, która w środę pokonała Koronę Kielce 5:1. Wcześniej do czołowej ósemki Pucharu awansowali piłkarze KGHM- Zagłębia Lubin. Z rozgrywkami pożegnał się finalista poprzedniej edycji rozgrywek - wrocławski Śląsk.

Miedź Legnica - Lech Poznań 2:0 (0:0)

1:0 - Mateusz Szczepaniak 74'
2:0 - Luis Henriquez (sam.) 78'

Składy:

Miedź Legnica: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Cierpka (59' Marcin Burkhardt), Piotr Madejski (80' Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Szczepaniak, Wojciech Łobodziński, Zbigniew Zakrzewski (73' Jakub Grzegorzewski).

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Luis Henriquez (84' Dariusz Formella), Marcin Kamiński, Hubert Wołąkiewicz, Kebba Ceesay, Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Barry Douglas, Daylon Claasen (64' Mateusz Możdżeń), Gergo Lovrencsics (46' Kasper Hamalainen), Łukasz Teodorczyk.

Żółte kartki: Mateusz Szczepaniak (Miedź) oraz Kebba Ceesay, Luis Henriquez (Lech).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).