CCC przegrywa w Eurolidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-11-07 07:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Polkowiczankom jeszcze nigdy w trzech próbach nie udało się wygrać pierwszego meczu w tych elitarnych rozgrywkach.

Środowa porażka, tym razem jest wyjątkowo bolesna, bo po raz pierwszy zespół CCC wskazywany był jako faworyt euroligowej inauguracji. Młoda drużyna Jurgity Streimkyte zagrała jednak bez respektu dla bardziej doświadczonych rywalek i wywiozła dwa punkty z Polkowic.

Mistrz Litwy po wygraniu dwóch pierwszych kwart uzyskał kilkunastopunktową przewagę. Trzecia część meczu, zdecydowanie najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Winnickiego, pozwoliła zawodniczkom CCC zmniejszyć straty do zaledwie jedego oczka.

Na początku ostatniej odsłony polkowiczanki wyszły nawet na skromne prowadzenie. Seria błędów mistrzyń Polski sprawiła jednak, że 1,5 minuty przed końcową syreną, zespół gości znów odskoczył na 5 punktów. Mimo kilku szans drużyna z Dolnego Śląska nie zdołała odrobić strat. Więcej opanowania w nerwowej końcówce wykazał zespół z Wilna.

CCC Polkowice - Kibirkstis-VICI Wilno 66:68 (14:18, 13:19, 20:11, 19:20)

Punkty:

CCC: McCarville 14, Snell 11, Skerovic 11, Skorek 10, Leciejewska 8, Musina 6, Majewska 6, Owczarzak 0.

Kibirkstis: Kuktiene 18, Pikciute 12, Sniokaite 10, Krastina 8, Valentiene 8, Aleksandravicius 6, Mershon 4, Kvederaviciute 2, Alminaite 0.