Śląsk wysoko przegrywa w Radomiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-11-16 10:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu 6. kolejki ekstraklasy wrocławianie przegrali z miejscową Rosą 65:83.

To najwyższa porażka wrocławian w tegorocznych rozgrywkach. Beniaminek, który w poprzedniej kolejce sensacyjnie zwyciężył lidera ze Słupska, tym razem rozegrał bardzo słaby mecz. Pierwsza kwarta nie zapowiadała jeszcze porażki. Przełomowe okazały się dwie kolejne odsłony, po których zawodnicy Śląska tracili do rywali już prawie 20 punktów.

Grający bardzo zespołowo (aż 24 asysty) gospodarze seryjnie zdobywali punkty.

W poczynaniach ofensywnych wrocławian królował natomiast chaos, o czym świadczyć może aż 16 strat popełnionych w całym meczu. Skromnie wygrana przez wrocławian czwarta kwarta nie była już w stanie odebrać zwycięstwa drużynie z Radomia.

We wtorek Śląsk we Wrocławiu zmierzy się w ramach Intermarche Basket Cup z AZS-em Koszalin. Początek meczu o godzinie 19:00.

Rosa Radom - Śląsk Wrocław 83:65 (19:19, 27:13, 22:17, 15:16).

Punkty:

Rosa Radom: Elijah Johnson 19, Korian Locious 16, Kirk Archibeque 16, Jakub Dłoniak 14, Łukasz Majewski 7, Damian Jeszke 5, Kim Adams 4, Kamil Łączyński 2, Jakub Zalewski 0, Piotr Kardaś 0.

Śląsk Wrocław: Paweł Kikowski 18, Nicola Malesevic 11, Dominique Johnson 10, Danny Gibson 8, Kevin Thompson 6, Michał Gabiński 5, Robert Skibniewski 3, Radosław Hyży 2, Jakub Parzeński 2, Krzysztof Sulima 0.