Koszykarki Ślęzy znów wygrywają

Gregor Niegowski | Utworzono: 2013-11-17 10:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianki w przekonującym stylu pokonały przeciwniczki, odnosząc czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Zespół Radosława Czerniaka, po ośmiu kolejkach rozgrywek I ligi, zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Gospodynie zaczęły spotkanie bardzo skutecznie, szybko budując swoją przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły aż jedenastoma punktami.

Druga kwarta miała jednak zupełnie inny przebieg. Wrocławianki popełniały sporo błędów, podczas gdy Lider zaczął odrabiać straty. Słabsza gra żółto-czerwonych sprawiła, że do przerwy Ślęza prowadziła już tylko 34:27.

W szatni trener Czerniak poukładał swój zespół i na trzecią kwartę zawodniczki wyszły bardziej zmotywowane. Gospodynie poprawiły skuteczność, lecz kluczem do zwycięstwa była świetna gra w obronie. Odcięcie od podań najlepszej zawodniczki Lidera, Dominiki Urbaniak, pozbawiło przyjezdne argumentów w tym spotkaniu. Ślęza z każdą minutą powiększała swoją przewagę i taki stan utrzymał się do końca meczu.

Najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobyła Agnieszka Śnieżek (22), ale za dobrą grę należy również wyróżnić Paulinę Kuras oraz Kingę Bandyk.

W następnej kolejce Ślęza Wrocław zmierzy się na wyjeździe z zespołem MKS-u Karkonosze Jelenia Góra.