Żebyś biegał na cały ROcK!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-11 08:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ponad 20 kilometrów, 4 biegi i kilkuset uczestników. Bieg Radia Wrocław  na ścieżce między mostami zakończył organizowany wspólnie ze stowarzyszeniem PRO RUN cykl "Żebyś biegał na cały ROcK!".

W ostatniej imprezie na szutrowej trasie między mostami Swojczyckim i Jagiellońskimi wystartowało prawie stu biegaczy. Tym razem dopisała aura i mimo styczniowej pory rywalizacja odbywała się w iście wiosennych warunkach. Było słonecznie, a termometry pokazywały ok. 8 stopni.

Wśród mężczyzn na 5-kilometrowej trasie triumfował Tomasz Regimowicz. Zwycięzca dobiegł do mety z kilkusetmetrową przewagą nad rywalami. Jego czas to 17:16,4  sekundy. Jak mówił tuż po zakończeniu biegu Tomasz Regimowicz, losy rywalizacji rozstrzygnęły się mniej więcej 2 kilometry po starcie. Drugi finiszował Marcin Sakowski, trzeci Beniamin Buszewski.

Wśród pań najlepsza była Magdalena Jonko, która 5-kilometrowy dystans pokonała w czasie 21:42,9 sekundy. Tuż za nią do mety dobiegły: Gerdien van Holst i Magdalena Łowicka.

Po rywalizacji na głównym dystansie rozegrano tradycyjny Bieg Krasnala. Maluchy miały do pokonania 100 metrów.

Na koniec nagrodzono najlepszych uczestników całego cyklu "Żebyś biegał na cały ROcK!". Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Regimowicz, wśród kobiet w klasyfikacji generalnej triumfowała Anna Ksok.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy oraz medal Radia Wrocław.