Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:2

| Utworzono: 2013-12-15 17:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Miedziowi "przezimują" na 14. miejscu w tabeli. Pierwszym nad strefą spadkową.

Orest Lenczyk postawił na młodych. Linię pomocy od pierwszych minut stanowili 16-letni Filip Jagiełło oraz dwa lata starsi Sebastian Bonecki i Piotr Azikiewicz. Ten pierwszy jednak debiutu w ekstraklasie wspominać dobrze nie będzie. Nestor polskich trenerów zdjął go z boiska już w 33. minucie. Wcale nie był najgorszym piłkarzem Zagłębia.

Mecz idealnie ułożył się gościom. Już w 8. minucie objęli prowadzenie.Filip Starzyński dośrodkował piłkę w pole karne, na krótki słupek, gdzie kapitalną główką popisał się Łukasz Janoszka.

Ruch lepiej rozpoczął pierwszą połowę, Zagłębie ja natomiast lepiej zakończyło. Tuż przed końcem Arkadiusz Piech minął rywala, odegrał do Azikiewicza, który przy oddał piłkę niepilnowanemu napastnikowi, a ten z zimną krwią doprowadził do remisu.

Druga połowa była wyrównana. Znów jednak jeden błąd zaważył na końcowym rezultacie. W 68. minucie Łukasz Surma sprytnie zagrał przed pole karne, tam Jiri Bilek i Lubomir Guldan mocno sobie przeszkodzili. Co wykorzystał Grzegorz Kuświk, który wyszedł w sytuację sam na sam i pokonał Aleksandra Ptaka zapewniając swojej drużynie 3 punkty.

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Janoszka (9-głową), 1:1 Arkadiusz Piech (45), 1:2 Grzegorz Kuświk (6.

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Dorde Cotra. Ruch Chorzów: Piotr Stawarczyk, Filip Starzyński.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3˙940.

KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Ptak - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Piotr Azikiewicz (77. Arkadiusz Woźniak), Filip Jagiełło (30. Michal Papadopulos), Łukasz Piątek, Sebastian Bonecki, Miłosz Przybecki (63. Adrian Błąd) - Arkadiusz Piech.

Ruch Chorzów: Michał Buchalik - Martin Konczkowski, Michał Helik, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Kamil Włodyka (62. Jakub Smektała), Filip Starzyński, Łukasz Surma, Maciej Jankowski, Łukasz Janoszka (77. Marek Zieńczuk) - Grzegorz Kuświk (90. Mateusz Kwiatkowski).