Wspólny budżet Platformy i ODŚ?

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-12-17 10:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wspólny budżet Platformy i ODŚ? - archiwum prw.pl
archiwum prw.pl

Kilka godzin trwał zarząd Platformy Obywatelskiej i klubu radnych sejmiku tej partii

Jeśli w czwartek rzeczywiście kilka projektów zostanie wpisanych do uchwały o planach finansowych województwa, będzie to pierwszy krok do zbliżenia PO ze środowiskiem samorządowców skupionych wokół prezydenta Wrocławia.

Propozycje opozycji czyli Obywatelskiego Dolnego Śląska to m.in. studium dla projektu tunelu pod wrocławskim lotniskiem, ale to akurat poprawka, która raczej nie ma szans powodzenia. W sumie radni Rafała Dutkiewicza złożyli kilkanaście propozycji, w tym zapis o poprawie wyglądu toalet w pociągach regionalnych.

PO nie mówi "nie" i to już jest spory sukces - bo w sejmiku radni tej partii i ODŚ kłócą się praktycznie o wszystko. Do czwartku, czyli sesji budżetowej obie strony mają jeszcze ustalić szczegóły, czyli ile konkretnie projektów zostanie wprowadzonych.

Będą to zatem dwa dni intensywnych spotkań. Czy zakończonych głosowaniem za budżetem regionu przez radnych ODŚ - na razie politycy dają takiemu rozwiązaniu 65 proc. szans powodzenia.

AKTUALIZACJA: Wrocław przyjmie wnioski Platformy Obywatelskiej do budżetu miasta na przyszły rok. Jak dowiedziało się Radio Wrocław, skarbnik właśnie zaakceptował propozycje opozycji, które dotyczą m.in. remontu ul. Mińskiej, budowy nowej siedziby V LO i powstania nowego boiska. W sumie zaproponowane przez radnych Platformy zmiany pochłoną 14mln zł.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.