Nowe połączenia ze Strachowic

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-12-19 12:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

1 kwietnia 2014 r. firma Darwin, która należy do linii Ethiad ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uruchomi połączenie lotnicze do Berlina.

Co ważne, dzięki nowej trasie lotniczej, Wrocław będzie lepiej skomunikowany z kolejnym międzynarodowym portem, przez co dalekie podróże ze stolicy Dolnego Śląska będą mniej uciążliwe. Połączenie obsłużą samoloty Saab 2000, które pomieszczą 50 osób.

Kolejny przewoźnik - tym razem Eurolot - uruchomia nowe połączenia z miastami, o które upominali się ludzie podróżujący w celach służbowych. Chodzi o Paryż, Brukselę, Mediolan i Paryż. Do tej pory pasażerowie musieli się przesiadać, albo korzystać z lotnisk w pobliżu tych  metropolii - często oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

Od marca będzie można się dostać bezpośrednio np. na port de Gaulle'a blisko centrum stolicy Francji. - Wiemy, że jest na to ogromne zapotrzebowanie - mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu.

Do 7 stycznia będzie można kupić bilet w dwie strony za 399 zł, później ceny będą się zaczynały od 499 zł. Prezes lotniska Dariusz Kuś zdradził Radiu Wrocław, że trwają negocjacje w sprawie uruchomienia połączeń z Frankfurtem i Monachium, które w 2014 roku LOT wycofa ze swojej oferty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama