Mastercook znowu wraca do gry!

| Utworzono: 2013-12-20 11:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Mastercook znowu wraca do gry! - FagorMastercook
FagorMastercook

Firma dostała zamówienia na swoje towary AGD więc na początku roku ruszą linie montażowe - potwierdza przewodniczący dolnośląskiej Solidarności Kazimierz Kimso.

Jak udało się ustalić Radiu Wrocław, fabryka wyprodukuje ok. 10 tys. kuchenek dla firmy Brandt, jest też szansa na kolejny kontrakt - chodzi o produkcję pralek.

Przypomnijmy - wrocławska fabryka wstrzymała pracę w październiku, później hiszpański właściciel zakładu złożył do sądu w San Sebastian wniosek o upadłość.

- Teraz czekamy na sprawozdanie  naszego zarządcy tymczasowego. Gdy się z nim zapoznamy, zadecydujemy, czy wszczynamy wtórne postępowanie upadłościowe. Zgodnie z polskim prawem musi ono mieć charakter likwidacyjny - tłumaczy sędzia Jarosław Horobiowski z wrocławskiego sądu gospodarczego.

Oznacza to, że jeśli zapadnie decyzja o upadłości, polski syndyk będzie miał prawo zarządzać majątkiem wrocławskiej fabryki. Dotychczas wszelkie decyzje musiały być konsultowane z Hiszpanią.

Władze FagorMastercook zapewniają, że nadal prowadzone są intensywne rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby przejąc zakład. Sprawą zajmuje się również specjalna grupa powołana przez polskie ministerstwo gospodarki. Przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu zatrudnionych jest około 1300 pracowników.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.