EIT Plus zrywa umowę z Wrobisem

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-12-23 16:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
EIT Plus zrywa umowę z Wrobisem -

Inwestycja EIT Plus jest warta 60 mln zł. O możliwych problemach z budową informowaliśmy już w listopadzie. Wtedy trwały jednak rozmowy szefów spółki z Wrobisem na temat przyszłości inwestycji.

CZYTAJ: Budowa serca EIT Plus zagrożona

Dziś już wiadomo, że wspólnej przyszłości nie będzie. Wiceprezes spółki Tomasz Gondek powiedział Radiu Wrocław, że na początku stycznia ogłoszony zostanie przetarg na nowego wykonawcę inwestycji. Według pracowników spółki nie ma zagrożenia, że budynek - nazywany nawet sercem wrocławskiego EIT Plus nie powstanie.

Problemy zaczęły się zaraz po tym, jak Wrobis złożył w sądzie wniosek o upadłość - na budowie na terenie kampusu działo się bardzo mało, zmniejszona została też liczba pracowników.

Remont budynku jest współfinansowany ze środków unijnych i dotację trzeba rozliczyć do końca przyszłego roku. Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami Wrobisu.

Oświadczenie Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.

Informacja Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ sp. z o.o. o odstąpieniu od umowy z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego nr 2 "WROBIS" S.A. na budowę obiektu laboratoryjnego nr 9A w Kampusie Pracze.

Zarząd Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. informuje, że w związku z zagrożeniem realizacji zakończenia terminowego robót budowlanych budynku laboratoryjnego 9A, stanowiącego część inwestycji „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów”, podjął w dniu 23 grudnia 2013 r. decyzję w sprawie odstąpienia od umowy z Wrocławskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego nr 2 „WROBIS” S.A. z siedzibą we Wrocławiu, które było odpowiedzialne za zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych budynku laboratoryjnego 9A przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławiu.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ w najbliższym czasie ogłosi postępowanie przetargowe na dokończenie robót budowlanych budynku laboratoryjnego 9A, tak by zagwarantować terminową realizację całej inwestycji.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 „WROBIS” S.A. prowadziło budowę tylko jednego z czterech budynków laboratoryjnych. Przebudowa pierwszego budynku (1 BC) jest zakończona i obiekt jest w pełni wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę pomiarowo-diagnostyczną. Pozostałe dwa budynki (7 i 9), wykonywane przez firmę Warbud S.A., są realizowane zgodnie z uzgodnionym harmonogramami prac (zakończenie przewidywane jest w 2014 r.).

Powyższa decyzja zagwarantuje, że całość inwestycji - budowa oraz wyposażenie czterech budynków laboratoryjnych - zostanie w pełni zrealizowana.

Zarząd Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.