Bieg Sylwestrowy za nami (Wyniki)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2013-12-31 09:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Oto zwycięzcy tradycyjnego Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy. Triumfatorzy otrzymali po 2500 złotych.

Podczas XXIX edycji, ustanowiony został kolejny rekord frekwencji tej imprezy. Blisko 1500 biegaczy pojawiło się w południe na starcie zawodów w Trzebnicy. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów po bardzo wymagającej trasie. Najwięcej problemów sprawił bardzo długi podbieg na ulicy Konopnickiej.

Zawodnicy musieli pokonać dwie 5-kilometrowe pętle. Na półmetku widać było, że ta edycja zwiastuje ciekawe rozstrzygnięcia w czołówce. Do tej pory osiem razy z rzędu triumfowała Katarzyna Kowalczyk, a w czterech ostatnich edycjach, pierwszy na mecie pojawiał się Arkadiusz Gardzielewski.

SPRAWDŹ! 29. Uliczny Bieg Sylwestrowy (WYNIKI)

Inaczej było w tym roku. Po raz pierwszy na starcie biegu w Trzebnicy, pojawił się Joel Mainas Mwangi, zawodnik rodem z Kenii i to właśnie on zdystansował resztę stawki. Zaraz za nim uplasowali się Artur Kozłowski i faworyzowany Gardzielewski. Wśród pań, dystans w najkrótszym czasie pokonała Agnieszka Jerzyk, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Druga była Katarzyna Kowalczyk.

Na każdego uczestnika zawodów na mecie czekały pamiątkowe medale. Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli puchary oraz nagrody.

W dobrej kondycji do mety dotarły zawodniczki Radia Wrocław. Debiutantki: Katarzyna Pawlak i Anna Skupień na pokonanie 10-kilometrowego dystansu potrzebowały niespełna godziny.