Porażka polskich szczypiornistów

| Utworzono: 2014-01-03 18:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Polscy piłkarze ręczni ulegli Białorusi 28:29 (16:13) w pierwszym meczu Turnieju Noworocznego w Gyoengyoes.

Zawody na Węgrzech są ostatnim sprawdzianem kadry przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 12 stycznia w Danii. W składzie naszej drużyny jest Jakub Łucak z Chrobrego Głogów.

Spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali Polacy i odzwierciadlał to wynik. Zespół prowadzony przez Michaela Bieglera miał po 30 minutach trzy bramki przewagi. Po przerwie lepiej zagrali nasi wschodni sąsiedzi. Ostatecznie triumfowali różnicą ledwie jednego trafienia.

Polacy nie pojechali na Węgry w pełnym składzie. Kontuzje wykluczyły z gry Michała Jureckiego i Patryka Kuchczyńskiego. Z kadry wypadł też Rafał Gliński. W trybie awaryjnym włączono do składu rozgrywającego Macieja Pilitowskiego.

W sobotę polscy szczypiorniści zmierzą się z Czechami, a dzień później z gospodarzami.

Po powrocie z Gyoengyoes kolejnym etapem przygotowań będzie obóz w Warszawie. 12 stycznia reprezentacja wyleci do duńskiego Aarhus, gdzie dzień później zmierzy się z Serbią w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy.

Polska - Białoruś 28:29 (16:13)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary, Piotr Wyszomirski - Bartłomiej Jaszka 1, Krzysztof Lijewski 4, Karol Bielecki 2, Adam Wiśniewski 5, Bartosz Jurecki 4, Kamil Syprzak, Jakub Łucak, Przemysław Krajewski, Michał Kubisztal 1, Robert Orzechowski 7, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski 3.